Po co nam Straż Miejska?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Sprawdziłem sobie, kto może zostać strażnikiem miejskim. Zaciekawiło mnie to, bo ostatnio się dowiedziałem, że po nowelizacji przepisów policjantem może zostać np. złodziej (byle kradł do 250 zł - być może wkrótce do 1000 zł) i takie przypadki mają w Polsce miejsce!
Jak zwykle ta nowelizacja miała zlikwidować takie paranoje, że policjantem nie mógł zostać ktoś, kto przechodził na czerwonym i go złapali, ale oczywiście jak już zmienili ustawę, to bez sensu.
Ale wracam do SM. Otóż strażnikiem może zostać osoba, która nie była karana za przestępstwo. Czyli za wykroczenie mogła być karana i to wielokrotnie. Co prawda punkt wyżej czytamy, że ma mieć nienaganną opinię, ale i w Policji też tak powinno być.
Powiedzcie mi zatem jak policja, czy SM ma działać sprawnie, czy być szanowana jeśli w jej szeregach mogą być osoby karane? Nie piszę tutaj o SM w Tarnowie, ale ogólnie.

ps: jako, że na BIP tarnowskiej SM nie widziałem jakie testy sprawnościowe powinien przejść kandydat, to wrzucam test z SM Łódź:

1. Siady z leżenia tyłem (brzuszki) - minimum 15 powtórzeń w czasie 30 sekund
2. Uginanie ramion (pompki) - minimum 20 powtórzeń w czasie 30 sekund
3. Przysiady - minimum 24 powtórzenia w czasie 30 sekund
4. Bieg wahadłowy
- 10x10 w czasie nie dłuższym niż 32 sekundy (Mężczyźni) - 4x10m w czasie nie dłuższym niż 12,3 sekundy (Kobiety)
5. Przewrót w przód
6. Przewrót w tył

Chcę to zobaczyć :)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

To jest chyba test z jakiegoś gimnazjum. Nie wierze ze normalna zdrowa osoba nie zrobi 15 brzuszków.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Teraz już wiem dlaczego chcą mieć broń palną. Sam nie dogoni, to kula go wyręczy. O ile trafi, bo sokolego wzroku, jak widzę, nie wymagają.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Sytuacja sprzed pół godziny.

Jak wszyscy wiemy (ale nie Straż Miejska), przy ul. Wyszyńskiego jest ścieżka rowerowa. Niestety trzech nastolatków postanowiło zasuwać na rowerach jezdnią. Co zrobili strażnicy? Zamiast zj...c młodzież na czym świat stoi, to bardzo ładnie ich ominęli...


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Całe szczęście.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Uprzedzając wpisy niektórych yntelygentów:
-tak! to nie jest o naszej (tarnowskiej) SM
-tak! u nas się to nie zdarza
-tak! jesteś wspaniały

http://olsztyn.wm.pl/160173,Przypadek-p ... z2WvOmyqOB

Straż miejska chce ukarać 67-letniego mieszkańca Olsztyna, bo jak twierdzi, usiłował pić alkohol w miejscu publicznym. — Co to znaczy "usiłował"? Piwo miałem w kieszeni w dodatku fabrycznie zamknięte — zżyma się pan Jan, który zeznawał w tej sprawie przed sądem w Olsztynie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

lll, strach kebaba jeść na ulicy bo można dostać mandat za usiłowanie wypróżniania się w miejscu publicznym.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Haha pojechałeś :)
Czytałem w komentarzach podobne teksty o tym, że strach iść ulicą ze wzwodem :)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

lll pisze:Czytałem w komentarzach podobne teksty o tym, że strach iść ulicą ze wzwodem
Po co Ci wzwód od razu, przecież narzędzie gwałtu masz przy sobie, i w każdej chwili możesz go użyć. Masz dwie ręce, możesz coś ukraść, masz usta, możesz szerzyć mowę nienawiści. Do tego właśnie prowadzi socjalizm, absurdy bez ograniczeń, patologie które niby maja być zwalczane, zwalcza się gasząc pożar benzyną. Za wszystko zapłaci podatnik.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

trix pisze:
lll pisze:Czytałem w komentarzach podobne teksty o tym, że strach iść ulicą ze wzwodem
Po co Ci wzwód od razu, przecież narzędzie gwałtu masz przy sobie, i w każdej chwili możesz go użyć. Masz dwie ręce, możesz coś ukraść, masz usta, możesz szerzyć mowę nienawiści. Do tego właśnie prowadzi socjalizm, absurdy bez ograniczeń, patologie które niby maja być zwalczane, zwalcza się gasząc pożar benzyną. Za wszystko zapłaci podatnik.
Bo Państwo wie lepiej a Obywatel to idiota, a jak nie to i tak Państwo wie lepiej ;)
Im Lazy and I like it


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Mam pytanie samochód Nissan Navara był kupiony jak to określono do sytuacji kryzysowych (wożenie worków,pomp i takie tam)dlaczego wobec tego SM nim zwiedza okolice na co dzień?
Jakież to kryzysowe sytuacje zdarzają się tak często?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Ale przecieź w kaźdej takiej instytucji auta są potrzebne do sytuacji kryzysowych tylko że to auto pewnie nawet worka piachu nie widziało na kuferku swoim. A Skoda Rapid też im jest potrzebna do woźenia worków. Chyba to Rapid bo tak na szybkiego widziałem z boczku. Nie taniej kupić np. Dacie też ma klime a pewnie tañsza jest. No ale w przetargu pewnie rozstaw śrub w kołach wymaganiom SM nie odpowiadał.
A dziś SM wpadła na burek i ostro sadzili mandaty dziadkom i babcia co sprzedawli z chodnika swoje polne wazywka. A jak powiedzialem ze na Nowym Swiecie stoi dwoch burakow na chodniku i ze wozkiem z dzieckiem nie ma jak przejechac to sie popatrzyli i powiedzieli ze zobacza jak skoncza interwencje. A mialem nerwa i zaczela sie pyskowka ze zamiast gnebic dzadka z babcia to za robote by sie wzieli iruszyli po chodnikach zobaczyc jak auta stoia po chodnikach i jak gnoje w bramach wala browary z gupimi tekstami do kobiet. To smoluch mnie mandatem straszyl za obrazanie na sluzbie i utrudnianie wykonywania czynnosci.

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/120717 ... toradarami

Nie to chciałam wkleić , no ale nie da się usunąć posta. Dzisiaj rano w programie drugim znowu poruszany był temat, ale nie mogę znaleźć video. O ile dobrze pamiętam facet ( ten, który jest w filmiku u góry )wygrał 14 spraw wytoczonych straży miejskiej gdyż nie ma ona prawa do wystawienia mandatów za przekroczenie prędkości. Jak ktoś znajdzie to polecam obejrzeć, rozmowa była totalnie surrealistyczna, straż łamie prawo i nie wiadomo co z tym zrobić, rada była taka by kierować sprawy do sądu, ale potem refleksja ,że z sądami to różnie bywa itd. Nie ma co wymagać jakiegokolwiek poziomu od telewizji śniadaniowej ale dla zainteresowanych sprawą było wiele przydatnych informacji.

temat nazywał się tak - Czy można nie przyjąć mandatu od straży miejskiej?
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Można, bo nie dostali uprawnień do karania za pomiary prędkości, aby było poprawnie muszą zdjęcia wysyłać na policję i wtedy już nie ma bata.
Było o tym, mało głośno, ale mówili jakieś pół roku temu.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

SM znów nic nie może. :evil: Na miejskiej stronie :
-ukośnie na lewym pasie północnej jezdni ulicy Spokojnej, odcinku od Nowodąbrowskiej do Krzyskiej (nowa droga), dalej wzdłuż cmentarza równolegle (po lewej stronie) do parkingu przy MPEC.

- na południowej jezdni ulicy Spokojnej od skrzyżowania z ulicą Krzyską (stara droga) ukośnie na lewym pasie, aż do skrzyżowania z ulicą Nowodąbrowską.
tymczasem jedna nitka zamknięta, dyżurny SM nic nie jest wstanie poradzić aby zorganizować ruch zgodnie z informacją mieszczoną na oficjalnej stronie miasta.
Policja również się nie popisała bo dyżurny zlał problem rozłączając się
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

ODPOWIEDZ