Parkowanie w Tarnowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Na Urszulańskiej na wprost Zeto stoi jeden.


Kinimod
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 03-06-2013, 15:48
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kinimod »

Parkowanie powinno być BEZPŁATNE. Parkingów powinno PRZYBYWAĆ. Tarnów ma jednak jeden problem- brak ludzi, którzy są w stanie zauważyć ile miejsc w naszym mieście można jeszcze zrobić za pieniądze.. wydane na parkomaty. Niedługo czeka nas podwyżka za parkowanie (trzeba to cholerstwo spłacić i utrzymywać), ja proponuję jeszcze poszerzenie strefy płatnego parkowania... A co tam, jak szaleć to szaleć ;)

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Kinimod pisze:Parkowanie powinno być BEZPŁATNE.
Bezpłatne parkowanie, powodowałoby brak miejsc. W centrum powinno się płacić za parkowanie, ale pieniądze te powinny być przeznaczone na naprawę dróg.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ja tam z parkomatów jestem zadowolony. Wreszcie będzie można za parking zapłacić w cywilizowany sposób. Płacenie przez telefon mi się nie podobało przez konieczność doładowywania konta tylko w tym celu a karty do dłubania doprowadzały mnie do szału.


Wracając do bezpłatnego parkowania uważam to za zły pomysł. I tak w centrum jest obecnie problem ze znalezieniem miejsca. A rozbudowa parkingów też nie jest dobrym pomysłem. Miasto nie może być w całości podporządkowane kierowcom. Jak komuś szkoda 2 złotych na parking to niech jedzie autobusem albo zaparkuje na obrzeżach miasta i przejdzie się na piechotkę. Korona mu z głowy nie spadnie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

defekator pisze: karty do dłubania doprowadzały mnie do szału.
Wystarczy mieć długopis pod ręka i skreslic odpowiednie cyfry. Instrukcja na odwrocie karty :-)


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Na jakiej zasadzie będzie to "naliczanie minutowe"?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Lechu pisze:Na jakiej zasadzie będzie to "naliczanie minutowe"?
Najpierw jakaś opłata za pół godziny która będzie stała. Potem w zależności od tego ile wrzucisz do parkometru. Czyli np wrzucisz 3 złote będziesz miał 1 godzinę a wrzucisz 3 złote 20 groszy będziesz miał godzinę i 6 minut, dorzucisz kolejne 20 groszy zwiększy się do godziny i 12 minut i tyle wydrukuje Ci na bilecie (kwoty przykładowe). Po prostu czas postoju będzie się zwiększał w zależności od wrzucanej do parkometru kwoty z krokiem "minutowym".


@Cinek

Mogłem przeczytać tą cholerną instrukcję - sporo nerwów bym oszczędził ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Czy w związku z pojawieniem się parkometrów karty kupione w kiosku są nadal ważne?
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Post autor: sotiv »

Z tego co gdzieś wyczytałem, to karty parkingowe z kiosku będą nadal ważne :) A jest jedno takie miejsce (a przynajmniej mi się puki co udaje) gdzie można zaparkować całkowicie za darmo i to w ścisłym centrum Tarnowa ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Własnie słuchałem w RMF o naszych parkomatach - i powiedzieli też, że papierowe karty nadal będą, na wypadek awarii lub zniszczenia parkomatu przez wandali.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

sotiv pisze:Z tego co gdzieś wyczytałem, to karty parkingowe z kiosku będą nadal ważne :) A jest jedno takie miejsce (a przynajmniej mi się puki co udaje) gdzie można zaparkować całkowicie za darmo i to w ścisłym centrum Tarnowa ;)
Proszę Cię, to miejsce to przekleństwo (jeśli mówisz o pl. Morawskiego). Pół powiatu w godzinach 7-9 rano próbuje tam znaleźć choćby kawałek miejsca, samochodów z początkiem rejestracji KT niemal nie uświadczysz no chyba, że mających tam swoją działalność - jeśli uda się wjechać.
Parkują gdzie popadnie i jak popadnie, nawet się wzajemnie blokują, a jak nie znajdą miejsca to ochoczo wykorzystują chodniki na Cichej i Franciszkańskiej. Miejsca zostaje na samochód kompaktowy plus mały margines na lusterka.
Jak z przyczepką nie przyjadę koło 7 rano, to do wieczora nie ma jak się tam złamać - chodzi o najzwyklejszy w świecie skręt w prawo czy w lewo


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Post autor: sotiv »

O widzisz, mnie się zawsze wydawało, że tam jest płatny parking :) A mi chodzi o odcinek ul. Katedralnej od placu Kazimierza do Rynku. Zakazu zatrzymywania, postoju de facto nie ma, puki co miejscy ani policja mandatu mi nie wlepiła więc może mam tylko farta ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

sotiv, tam jest strefa płatnego parkowania.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Plus tam jest strefa zamieszkania. A to zobowiązuje do parkowania tylko na wyznaczonych miejscach. A wzdłuż tamtego chodnika nie ma wyznaczonych miejsc.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Cubaza pisze:Plus tam jest strefa zamieszkania. A to zobowiązuje do parkowania tylko na wyznaczonych miejscach.
Próbuję sobie przypomnieć, w której tarnowskiej strefie jest przestrzegany ten przepis :)

ODPOWIEDZ