Spoty promujące Tarnów

Wiadomości "z miasta".

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

bartiko pisze:efekt nudy

http://www.youtube.com/watch?v=md2n50_uYOw

Nie jest to jakaś profeska, wiele rzeczy bym zmienił, ale nie ma czasu :)
A mnie o wiele bardziej podoba się wersja skrócona! ;) Spot powinien być w miarę możliwości krótki i dawać do myślenia!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Spoty bylyby fajne tak z 10 lat temu. Jak puscilem zonie 1 z nich, to sie pytala czy to jest jakas reklamowka Scigaly:) Przydlugie, ujecia takie sobie, ciagle te same obiekty z roznej strony pokazywane. Lepiej zrobic 15 sekundowy ale naprawde dobry. Dobrym przykladem sa zajawki polskich miast pokazywane przed losowaniem grup eliminacyjnych euro 2012.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dlatego warto by ogłosić oficjalny konkurs na spot, wśród młodzieży czy gimnazjalistów nawet - nagrodą byłby powiedzmy jakiś i-phone czy inny i-cośtam, UMT chyba na pulę nagród rzędu 10 kpln stać? Zresztą zawsze można nie przyznać pierwszego miejsca...
I nawet jak wykonanie techniczne będzie do bani, to zawsze można wykorzystać scenariusz i technicznie film 'wzbogacić'.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

Żeby zrobić taki spot, trzeba mieć spore doświadczenie i przede wszystkim środki. Jak widać, nawet agencje reklamowe nie zawsze dają radę, albo po prostu idą na łatwiznę. Często też wybiera się firmę z polecenia lub po znajomości, zamiast postawić na jakość oraz na profesjonalizm i kierować się tym, co dana agencja ma zamieszczone w portfolio. Tym bardziej że cena takiego spotu to w przybliżeniu ok. 20-30 tyś.


Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Szybszy »

bartiko pisze:efekt nudy

http://www.youtube.com/watch?v=md2n50_uYOw

Nie jest to jakaś profeska, wiele rzeczy bym zmienił, ale nie ma czasu :)
Bardzo ładny 'efekt nudy' :)

Traktowałbym te pierwsze spoty 'oficjalne' jako wersja beta, teraz właśnie dzięki naszym opiniom można je poprawić, przemontować, choćby skrócić i wyjdzie lepszy produkt ;)

faktycznie, w jedynce za dużo pląsania dziewczynki :)

A tak przemontowany film z U2 w tle (jeśli dobrze rozpoznałem) ma całkiem ciekawy efekt ;)


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

Dziękuję za miłe komentarze :) W tle leci Coldplay - Clocks, też lekko pocięty ;)


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

Choć spoty nie bardzo przypadły mi do gustu to rozesłałem link do kilku znajomych rozrzuconych po Polsce. Rano przeglądając pocztę widzę kilka e-maili z odpowiedzią. Oto fragment jednego z nich:
Zobaczyłem jeden filmik - wspaniała starówka, teraz to już masz nas na 100% :-)
Więc chyba to działa :shock: ;)
Ostatnio zmieniony 06-11-2010, 18:37 przez bobasek, łącznie zmieniany 1 raz.


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

Każdy mówi że mamy super starówkę ;)


Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Szybszy »

bartiko pisze:Każdy mówi że mamy super starówkę ;)
mamy super bardzo wiele rzeczy, ale wielu 'nas lokalnych tubylców' nie wie samemu o różnych atrakcjach (oczywiście, różnych ludzi interesują różne rzeczy, dla mnie atrakcja, dla kogoś nic interesującego, może w pewnych dziedzinach jestem trochę zakręcony, ale np. lubię te tereny wokół wysypiska śmieci, przy okazji raj dla ornitologów, no może atrakcja turystyczna to to nie jest, ale bardzo klimatyczne - w pewnym wąskim sensie - miejsce), sam odkrywałem niektóre miejscówki w Tarnowie i wokół Tarnowa po kilkunastu, już prawie kilkudziesięciu latach od urodzenia...

choćby czerwony szlak wokół Tarnowa, coś pięknego do objechania rowerem, ponad 70 km trasy, widoki niezapomniane, miejsca zmieniające się jak w kalejdoskopie i równiny i górki i rzeczki i lasy i mógłbym tak wymieniać...

marzy mi się wykorzystanie starej trasy Szczucinki, jakieś wycieczki drezyną napędzaną ręcznie, albo napędem z pedałami, tak jak rower...

jasne, obcych turystów być może będzie interesowało to co kluczowe, centrum, ale jest wiele miejsc, które mogliby odkryć na nowo Ci, którzy tutaj mieszkają od dawna... tylko, że to jest tak, że komu się chce to sam znajdzie i dotrze tam, gdzie chce, a reszcie, nawet jakby dowozili, to i tak się nie będzie chciało wyjść z wnętrza domów i mieszkań...

ot, taka dygresja przy temacie

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

gdyby skrócić tą skróconą wersję do:

maks 3 ujęcia z lotu ptaka
wywalić 1-2 ujęcia z płyty rynku
kobiety ze skrzypcami okej - ujęcie z dziewczynką bięgnącą koło nich już out
zamiast ujęcia z Gotfrydem pasowało by to z Solakiem w okularach i czyimiś plecami - wygląda chyba bardziej dynamicznie
wywalić scenę obok Łokietka
skrócić o połowę scenę z czirliderkami
fragment ze sportem okej
fragment z koncertami okej - można by troszeczkę skrócić to z podpalaniem tego czegoś na rynku

był by miód bijący na głowę spoty miast z tvn 24, moim zdaniem


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

Czirliderki miały tańczyć o połowę krócej, ale jak to bywa, kobiety potrafią zawrócić w głowie :P Panie skrzypaczki też zostały :P


Jo
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 27-10-2010, 10:59

Post autor: Jo »

Musicie zauważyć, że spoty promujące miasta trwają zwykle około 3 minut a to czy się dłuży, zależy głównie od tego czy jest ciekawy. Dla porównania dużo lepszy (pewnie droższy), wykonany z ciekawej perspektywy spot Poznania:
http://www.youtube.com/watch?v=iBy8IPSv ... =topvideos


element_duszy
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 04-11-2010, 19:06
Lokalizacja: Okolice Tarnowa

Post autor: element_duszy »

ooo! podoba mi się ten spot Poznania i uważam, że Tarnowa byłby równie dobry, jak nie lepszy, jeśli zrobiony bylby w podobnie dynamiczny i nie do końca typowy ( w sensie, nie jak zwykły filmik) sposób :)

ODPOWIEDZ