Gdzie w Tarnowie mogę oddać krew?

Wiadomości "z miasta".

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Po raz piąty Starostwo Powiatowe w Tarnowie organizuje akcję zbiórki krwi. Ten życiodajny płyn będzie można oddać w środę 23 lutego 2011 r. w godz. od 8.00 do 13.00 w sali konferencyjnej na parterze przy ul. Narutowicza 38.

Akcja honorowego krwiodawstwa cieszy się od samego początku dużym zainteresowaniem nie tylko pracowników starostwa. Oprócz nich krew chętnie oddają mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego. To m.in. dlatego, że urząd mieści się praktycznie w centrum miasta i nie trzeba jeździć do nieco dalej położonych szpitali, aby pomóc potrzebującym. W najbliższą środę w urzędzie przy ul. Narutowicza ponownie pojawią się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy szpitalu św. Łukasza w Tarnowie z przenośną aparaturą do pobierania krwi. Będzie więc okazja aby zostać honorowym dawcą bądź po raz kolejny oddać krew.
-Zapraszam wszystkich, którzy chcą pomóc potrzebującym i oddać ten bezcenny lek dla ratowania życia oraz zdrowia drugiego człowieka - zachęca do udziału w akcji wicestarosta Mirosław Banach, przewodniczący klubu Honorowego Dawców działającego Starostwie Powiatowym w Tarnowie. -Poprzednie akcje przyniosły bardzo dobre rezultaty. Dotąd w Starostwie Powiatowym w Tarnowie zebrano około 40 litrów krwi – dodaje M. Banach.

Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek nie zawierający tłuszczów.
Należy zabrać ze sobą dowód osobisty.
Honorowemu dawcy krwi przysługuje:
- zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi
- zwrot utraconego zarobku,
- posiłek regeneracyjny,
- ma prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.


źródło: intarnet.pl


machoney
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 28-02-2010, 14:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: machoney »

dodam, że w Tarnowie był jeszcze miesięczny bilet MPK ale nie wiem czy to w tym roku dalej obowiązuje.
7650ml A Rh+ ... a Ty?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

machoney, z tego co mi wiadomo to obowiązuje.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

DALEJ obowiązuje - w Piatek 18 Lutego byłem oddać krew i bilet odebrałem :mrgreen:
9000 ml A Rh-


kktar
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 12-10-2009, 10:15
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Akcja poboru krwi

Post autor: kktar »

W dniu 14 czerwca przypada Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi, ustanowiony przez WHO (Światową Organizację Zdrowia). Dzień ten jest rocznicą urodzin Karla Landsteinera, odkrywcy grup krwi. Odkrycie tego austriackiego lekarza rok rocznie ratuje życie milionom ludzi.

Z tej okazji Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża dla Powiatu Grodzkiego w Tarnowie oraz parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnowie organizuje terenową akcję poboru krwi.

Akcja odbędzie się w sali katechetycznej parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie przy ul. Klikowskiej 21 w niedzielę 19 czerwca w godzinach od 8.00 do 13.30.

Każdy Dawca tego dnia otrzyma okolicznościowy dyplom, posiłek regeneracyjny (8 czekolad), pełnopłatne zwolnienie z pracy na okres 24 godzin jak również darmowe przejazdy komunikacją miejską przez okres jednego miesiąca. Dodatkowo podczas akcji, będzie można otrzymać druk „Oświadczenia woli”. Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba między 18 a 65 lat ważąca co najmniej 50 kg.
46250 ml A Rh -, a TY?


kktar
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 12-10-2009, 10:15
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kktar »

Obrazek

18.09 2011r. Centrum Sztuki Mościce 14.00 - 20.00

Pobieranie krwi trwać będzie od godz. 14.00 – 18.00 w specjalnie na ten cel zaadaptowanych salach Centrum Sztuki Mościce. Personel medyczny będzie pobierał i badał krew.

W programie na scenie:

14.00 - 17.00 - Blok dla najmłodszych:
• Komenda Policji w Tarnowie poprowadzi konkursy dla dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pogadanki na temat; „Jak zachować się wobec obcych”.
• Teatr „Krasnolud” z Krakowa zaprezentuje przedstawienie pt; „ Baśniowe urodziny”
• Zespół Pieśni i Tańca „Mali Świerczkowiacy” wystąpi w programach tańców i zabaw regionalnych.

17.00 - 20.00 - Koncerty zespołów :
• TNT,
• DEATH LETTER BLUES,
• Uwaga na Jeże,

Imprezie towarzyszyć będą dmuchany plac zabaw oraz piknikowa gastronomia.
46250 ml A Rh -, a TY?


kktar
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 12-10-2009, 10:15
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kktar »

Obrazek
46250 ml A Rh -, a TY?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Odświeżam.

Dziś do 13 można oddawać krew w Starostwie Powiatowym. Byłem - oddałem :)


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Mam pytanko do zasłużonych, czy odznakę zasłużonego honorowego Dawcy Krwi III stopnia, dostaję z marszu, czy trzeba może gdzieś składać jakiś wniosek?. Pytam bo za 4 miesiące będę miał już ponad 6l oddanej krwi i jestem ciekawy, nie mam jakiegoś parcia na nią, ale fajnie byłoby ją mieć :P. Hehehe byłby to mój pierwszy order ;).
15300ml B Rh +


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja odznake III stopnia uzyskalem w siedzibie PCK na ulicy Do Huty w Tarnowie bo przy okazji wyrabialem ksiazeczke. Natomiast odznake drugiego stopnia wyrobili mi w klubie HDK. Ja ja tylko odebralem ;-)
Nie wiem czy teraz nie mozna sie zglosic z ta prosba do miejsca gdzie oddajesz krew, skoro zalatwiaja ksiazeczki krwiodawstwa to moze i to zalatwia ;-)


kato
Rhetor
Posty: 2700
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Mr.D. pisze:Hehehe byłby to mój pierwszy order ;) .
Pamiętam, jak dostałem złotą odznakę. Byłem dumny i blady, ale na wszelki wypadek nigdy nie wykorzystałem jej do bycia uprzywilejowanym.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Czy wyniki badań po oddaniu krwi są jakoś wysyłane pocztą czy też trzeba się po nie zgłosić osobiście ?
3150 A Rh+


Bastekxyz
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Jeśli wyjdzie z nich, że umrzesz za 3 dni to zadzwonią do Ciebie, a jeśli nie ma powodu do niepokoju to nie informują Cię wcale, więc trzeba podejść i się dowiedzieć co w krwi piszczy :D


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Hehe to chyba będę żył ale chciałbym poznać grupę krwi. Dzięki za info.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3055
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Co jakiś czas, należy ci się pełna morfologia. Ale z tego co pamiętam trzeba tam podejść, a Panie informują wcześniej, że po tym (kolejnej już donacji) oddaniu będzie badanie. Ale nie wysyłają.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ