Gdzie w Tarnowie mogę oddać krew?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Gdzie w Tarnowie mogę oddać krew?

Post autor: Lvcas »

witam!

tak jak w temacie, mam skończone 18 lat, dowód i chciałbym pomóc innym. Gdzie mogę to uczynić?

Z góry przepraszam, jeśli nie szukałem i taki temat już był oraz za zły dział.

Pozdrawiam
serwis firmowy falowniki forum branżowe falowniki


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Takiego tematu chyba nie ma ;)
Ale możesz oddać w starym szpitalu oraz w nowym szpitalu ;)
w starym szpitalu jest to osobny budynek po prawej stronie za wejściem od ulicy Szpitalnej
W nowym szpitalu jest to chyba pierwsze piętro(Nie jestem pewien bo nie chodzę do nowego szpitala oddawać krwi).


Autor tematu
Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

A chodzisz do starego szpitala oddawać krew?

A i trzeba jakieś książeczki zdrowia czy coś?

Przepraszam że pytam o takie szczegóły, lecz chciałbym to zrobić pierwszy raz i chciałbym być dobrze poinformowany.
serwis firmowy falowniki forum branżowe falowniki


slavo
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 08-10-2010, 11:20

Post autor: slavo »

musisz mieć dowód osobisty i książeczkę zdrowia a badania i tak Ci zrobią na miejscu :)
Super że się decydujesz :)
54 800 ml O Rh+ .... a Ty ?


Autor tematu
Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

slavo pisze:musisz mieć dowód osobisty i książeczkę zdrowia a badania i tak Ci zrobią na miejscu :)
Super że się decydujesz :)
Czyli w starym szpitalu mieści się osobny budynek, w którym można oddać krew?

Jednorazowo ile tej krwi jest pobierane? :-)

Widzę po Twoim podpisie, że też działasz aktywnie w tej kwestii. Dostajesz coś za to? Bo chyba z tego co się orientuję, są bezplatne przejazdy autobusami? - nie żeby mi zależało na tym, tylko tak pytam.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Plus siateczka z czekoladami, konserwą i chyba pomarańczami. :) Ja tak raz dostałem. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

mieszkaniec92 pisze:Jednorazowo ile tej krwi jest pobierane?
Albo 250 albo 450 ml, jak obie zażyczysz :)
Fajna sprawa takie oddawanie krwi, warto.

A ja się podepnę z pytaniem - czy podczas oddawania krwi można zgłosić się do banku dawców szpiku, żeby utoczyli próbkę za jednym zamachem?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nie wiem jak jest na nowym Szpitalu, ale w Starym szpitalu dawniej była pobierana krew, aby zapisać się do banku dawców szpiku. Krew do badań była pobierana w jeden dzień.
W tym roku jak się pytałem czy można dalej robić badania, to Pani mi powiedziała, że w tym roku nie dostali pieniędzy na te badania i ich nie wykonują na starym szpitalu.
Tak, że w starym szpitalu w tym roku nie biorą krwi do badań na dawcę szpiku.

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Fajnie, że nas sporo krwiodawców na naszym forum. Może z czasem klub hdk agory założymy ;)
slavo, kktar, kubaza, faleq, Jakub, gushman, cubaza, mieszkaniec, moja skromna osoba - już nie dużo do do dziesięciu brakuje.

Pozdsumowując - bierzesz dowód, czujesz się zdrowy, nie miałes zabiegu u stomatologa przez tydzień, nikt Ci nie robił dziary ani piercingu przez pół roku i drałujesz na stary albo nowy szpital. Pobierają Ci 450ml (250 było dawniej, teraz już nie ma wyboru) + odrobinę do badania. Otrzymujesz posiłek (8 czekolad etc) + darmowe pojazdy przez miesiąc - to zasługa Jakuba Kwaśnego. Oddajesz i czujesz się świetnie.

Jeśli zaś chodzi o pobieranie próbek do banku dawców szpiku to raczej śledziłbym akcje tarnowskiej "kropli". Oni raz na pół roku średnio organizują coś takiego.

PS. Ja dzisiaj byłem na nowym, więc może zajakieś 2 m-ce zrobimy spotkanie fgpo na leżankach ;)

Pozdrawiam
29500ml B Rh+... A Ty?


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

angelo pisze:PS. Ja dzisiaj byłem na nowym, więc może zajakieś 2 m-ce zrobimy spotkanie fgpo na leżankach
Ech.. Trzeba było jeszcze tydzień zaczekać ;) Ja na nowym oddaję, tam jest to na drugim piętrze wejście od rejestracji.


slavo
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 08-10-2010, 11:20

Post autor: slavo »

całkiem spora grupka nas jest
tak fajnie nieoczekiwanie ;)

ostatnio miałem problem z oddaniem gdyż ciągle wychodziły mi złe wyniki i wyszło mi że mam stan zapalny coraz większy , okazało się iz pęcherzyk żółciowy mam do usunięcia przez złogi ehh :(
teraz czekam na szpital a terminy odległe :-x
54 800 ml O Rh+ .... a Ty ?


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Może zorganizujemy jakieś forumowe oddawanie krwi? :-) Bo mnie chyba termin się zbliżą :-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ja ostatnio oddawałem w Tarnovii, to chyba było gdzieś w kwietniu, jak był Dzień Zdrowia. To już chyba mogę. :) Kuba, może w piątek przed wyborami? :D
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ja też jestem gotowy na oddanie :D Teraz mam termin w sumie to mogę oddać :) Więc jak dla mnie to nie ma problemu :D Miejsce i czas obojętne :D

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

angelo pisze:slavo, kktar, kubaza, faleq, Jakub, gushman, cubaza, mieszkaniec, moja skromna osoba - już nie dużo do do dziesięciu brakuje.
Dopisz jeszcze mnie, wprawdzie nie mam tego uwzględnionego w podpisie, ale daję sobie regularnie upuszczać krew ;)

A następne oddawanie mam najwcześniej 12.11, jak wytrzymacie do tego czasu, to chętnie się położę obok Kuby, jakkolwiek to zabrzmiało... :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ