Po prostu TARNÓW na fotografiach

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Po prostu TARNÓW na fotografiach

Post autor: imiol »

Nie mamy tematu Tarnów na fotografiach a mamy tu bardzo dobrego fotografa rzufa, gushmana którzy napewno mają jakieś zdjęcia o Tarnowie i okolicach. Pewnie inni użytkownicy też mają jakieś zdjęcia do pokazania piękna naszego miasta. Zapraszam do czynnego fotografowania naszego miasta. :)


Coś od siebie:

Obrazek

Obrazek
imi


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Jesienny przelot balonem - zdjęcia Pawła Topolskiego, dla mnie poezja.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Tak myślałem, że Topol pewnie siedzi w jednym z tych balonów, które latały w sobotę nad Tarnowem. :) I nawet znalazłem się na jednym zdjęciu. :)

PS Mnie najbardziej ubawiło zdjęcie Hali Gumniskiej:

Obrazek
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Foto nr 41 to mój faworyt.

W czwartek przechodziłem obok hali na ul. Gumniskiej i tak sobie pomyślałem - fajnie by było wejść sobie na dźwig i zrobić zdjęcie wewnątrz hali z góry... widać niebiosa są mi przychylne ; )

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dzięki uprzejmości Pawła Topolskiego www.topol.pl otrzymaliśmy fotografie z przelotu balonem w lepszej rozdzielczości niż na tarnow.pl, no i mamy ich więcej :)
Zapraszam do oglądania
http://picasaweb.google.com/agoratarnow ... qKYjJm7oAE#


redinn
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 05-10-2009, 20:23

Post autor: redinn »

Na "Alledrogo" coś takiego się pokazało:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3274740826
Obrazek

Jak myślicie gdzie to może być? Czy to raczej "przemyślenia na temat" a nie faktyczny Tarnów?


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

O choroba powinno się tym zainteresować Muzeum Okręgowe. Sam obraz pewnie nie jest tyle wart co widok uwieczniony na nim. Próbowałem to gdzieś zlokalizować ale nie bardzo daję radę. Budynki mogą już nie istnieć. Nie mniej jednak powinno się tym zainteresować MO lub UM.


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Post autor: Macumba »

Ciekawa i ładna rzecz. Nie znam języka francuskiego, ale w podpisie pisze "pres de Tarnow", co tłumacz Google przełożył na "w pobliżu Tarnowa". Rzeczywiście widok do Tarnowa ciężko dopasować.

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Tour De Pologne 1864 ul Bernardyńska;)
...


vertical
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 09-06-2012, 19:44

Post autor: vertical »

...z francuskiego...:" wojska austro-wegierskie kontrolujące południową granice Polski w okolicach Tarnowa"....ale gdzie to jest????


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Trzeba pamiętać, że w 1863 "okolice" Tarnowa mogły być w dzisiejszych granicach miasta, choć te zabudowania to miejskie a nie wiejskie. Ciekawa jest ta wieża po lewej na dalekim planie za kamienicami. W Tarnowie w tym czasie chyba nie była nic tak wysokiego, straż pożarna dopiero zaczynała korzystać z wieży ratusza.


Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Post autor: Zygmunt »

Cześć. Kto z forumowiczów zna niemiecki? Chodzi mi o opisy zdjęć pod fotografiami z Tarnowa z I w.ś.?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3371975235
http://allegro.pl/show_item.php?item=3371989670
http://allegro.pl/show_item.php?item=3368772554
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Czy Wam te¿ go¶æ w cylindrze przypomina M.Bienia?
Czy Wam te¿ go¶æ w cylindrze przypomina M.Bienia?
3.jpg (45.07 KiB) Przejrzano 10098 razy
I jeszcze bonus. Kto¶ zna tê historiê? Jakie by³y motywy napadu na stra¿ników miejskich w Tarnowie w 1937?
I jeszcze bonus. Kto¶ zna tê historiê? Jakie by³y motywy napadu na stra¿ników miejskich w Tarnowie w 1937?


redinn
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 05-10-2009, 20:23

Post autor: redinn »

Rozwinięcie artykułu o napadzie na strażników miejskich jest tu artykuł w Gazecie Krakowskiej :

"Rozbił czaszkę strażaka, a potem podziurawił ciało nożem, po czym zbiegł w nieznane. Zbrodnię odkrył o 1 w nocy przybyły na służbę zmiennik, który poślizgnął się na rozlanej wzdłuż schodów krwi, a potem szybko wszczął alarm i wezwał policję. Ciała natychmiast odwieziono do szpitala, lecz na próżno, pomimo starań lekarzy obaj strażacy zmarli.
Policja wszczęła intensywne śledztwo i jeszcze w tym samym dniu aresztowała słynnego tarnowskiego nożownika Wzorka, jednak ten okazał władzy niepodważalne alibi i został zwolniony z podejrzeń. Dochodzenie, pomimo intensywnych wysiłków stróżów prawa, stanęło w miejscu i nigdy nie posunęło się do przodu, a morderca pozostał niewykryty po dziś dzień."

A tu kilka zdjęć z I.w.ś. most kolei żelaznych na Dunajcu:
Załączniki
1.jpg
2.jpg


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Zygmunt na tych zdjęciach to w wolnym tlumaczeniu chodzi o wysadzony most kolejowy przez Rosjan na Dunajcu a na drugim o wkroczeniu "naszej kawalerii" do "oswobodzonego" miasta Tarnowa.
Trzeciego zdjęcia nie mogę doczytać. :D
Polak Szkot dwa bratanki*


Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Post autor: Zygmunt »

Dzięki dzik. Przy okazji coś takiego znalazłem też po niemiecku :( Coś tam "... austro-węgierskie .... Tarnów" ale tylko tyle odczytałem.
Załączniki
Der Krieg 1914-19 in Wort und Bild
Der Krieg 1914-19 in Wort und Bild

ODPOWIEDZ