Dalszy ciąg 'afery dykrektorskiej' w I LO

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Tak się zastanawiam, czy nie lepiej by UM na tym wyszedł, gdyby jednak mianował Pana Horbacewicza dyrektorem, bo konkurs wygrał, ale jednocześnie złożył to podanie do prokuratury. Wtedy wyszliby na swoje, gdyby się okazało, że koncepcja jest jednak czyjegoś innego autorstwa, bo by mogli gościa odwołać i by zszedł ze sceny w atmosferze skandalu, a oni by zachowali twarz.

Teraz to raczej UM nie zachowuje twarzy, nawet jeśli na końcu się okaże, że to oni mieli rację. (w co jakoś mi ciężko uwierzyć, ale świat jest duży i dziwny).


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakubie jetses blisko z "Ryśkiem" - prosze o jedno konkretne pytanie i odpowiedz - kiedy dowiedział sie, ze rzekomo ani Kobielski ani Horbacewicz nie sa autorami przedstawionej koncepcji?

Drugie pytanie - kiedy po raz pierwszy Pani Dyrektor Wrzesniewska zauwazyła ze to jest jednak jej wytwor intelektualny a nie wskazanych powyzej Panow?

PS Tak apropo - trzeba powiedziec szczerze taka volta jest bardzo korzystna dla przeciwnikow. Sad raczej nie mial wyboru jak uchylic postanowienie z uwagi na prawde materialna, ktora rzadzi procesem karnym. Teraz nawet jesli okaze sie ze podane okolicznosci faktyczne sa nieprawdziwe i Prokuratura umorzy po raz kolejny postepowanie to beda mogli zlozyc tzw. subsydiarny akt oskarzenia i prowadzic postepowanie przed Sadem w dalszym ciagu.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Jeżeli faktycznie, powtarzam JEŻELI Pani Wrześniowska w ramach pomocy koleżeńskiej była autorką koncepcji funkcjonowania I LO, którą przedłożyli Panowie Kobielski i Horbacewicz i tego nie ujawniła przez ostatnie miesiące tego całego zamieszania, powinna bezwzględnie zostać postawiona do odpowiedzialności przez organ prowadzący i ponieść stosowne konsekwencje, gdyż nie ujawniając wcześniej tego faktu naraziła na szwank dobre imię szkoły, którą kieruje oraz całego miasta Tarnowa.

Jeżeli, natomiast Pani Wrześniowska poinformowała o tym fakcie Urząd Miasta w odpowiednim czasie, a UM nie ujawnił tego faktu przez ostatnie miesiące to do odpowiedzialności powinni być pociągnięci wraz z konsekwencjami odpowiedni pracownicy UM włącznie z prezydentem jako ich przełożonym, gdyż narazili na szwank dobre imię miasta.

Panowie Horbacewicz i Kobielski w takim świetle też nie wypadają najlepiej, bo według mnie fakt owej hipotetycznej pomocy powinni zgłosić przy pierwszych wyjaśnieniach w prokuraturze i nikt by nie mógł wtedy wytoczyć tego działa później.

Pytania, które postawił Weredyk są zasadnicze dla rozstrzygnięcia winy i odpowiedzialności, dlatego przyłączam się do tego, by Kuba zapytał i odpowiedział nam na te pytania (jeżeli oczywiście prezydent zechce mu odpowiedzieć) a nie przemilczał niewygodny temat.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyku, może zainteresujesz sprawą Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Panią Barbarę Koprowską, żonę Wiceprezydenta Koprowskiego a zarazem nauczycielkę I LO. Ja jestem obserwatorem z boku i sprawie się przyglądam. Kto jak kto ale ona bardziej niż ja upoważniona jest do prowadzenia śledztwa. Ja pokładam swoje nadzieje w Prokuraturze i w Sądach licząc na Polski Wymiar Sprawiedliwości, właściwy do wyjaśniania tej sprawy.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Takie coś pojawiło się w intermaksie:

"Nie widziałam opracowania byłego wicedyrektora I LO, w tej sprawie stroną w jest Urząd Miasta nie ja – powiedziała radiu ESKA [Małgorzata Wrześniowska]."


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Ale co to znaczy? Że nie widziała Koncepcji Pana H. ale nie jest napisane, że nie widziała koncepcji Pana K. (którą ponoć sama napisała) dedukując dalej... nie musiała widzieć koncepcji Pana H. bo skoro była niemal identyczna z koncepcją Pana K. to było wszystko jasne.

Zresztą czym my się tu podniecamy. Najważniejszy będzie wyrok Sądu, tudzież Decyzja Prokuratury. To powinno być podstawą wszelkich dyskusji, dlatego ja chyba zawieszę swoje komentarze na czas informacji z Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakubie najlatwiej stanac z boku i byc obserwatorem. Sadze, ze nie po to zostales wybrany na radnego, zeby byc bierny. Niejednokrotnie pokazales sie ze swoja aktywnoscia, dlatego dziwi mnie Twoje stanowcze i uparte stanie z boku. Czyzbys cos podejrzewał?

Hurricane - od rozstrzygania odpowiedzialnosci sa inne komorki, niz forum. W moim przekonaniu gdyby sprawa byla klarowna dla miasta to by sporzadzili i ujawnili "biała ksiege" sekwencji dzialan.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyku znam swoje miejsce w szeregu :-) Pani Radna Koprowska nie po to została Radna (jak to napisałeś by stać z boku ) a do tego jako Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej ma znacznie większy mandat do śledztw. A i kontakt masz z nią znacznie lepszy, z pewnością Ci pomoże :) Ja pokładam zaufania w wymiar sprawiedliwości, czyżby Ci go brakowało ?
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Dramat... Nie dotyczy mnie ta sprawa w żaden sposób, osobiście znam panią Wrześniowską, nic do niej nie mam, mile wspominam. Jednak to całe zamieszanie jest juz niesmaczne.

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Towarzyszu Weredyk, wy to jak tow. Dzierżyński - 'dajcie mi człowieka, paragraf się znajdzie'. Zresztą z komuny czerpią też partyjni koledzy, bo np termin'areszt wydobywczy' to właśnie pomysł byłego (na szczęście) Ministra Sprawiedliwości (teraz chyba dostanie ksywę 'Strasburgczyk', ciekawe jaka będzie następna instancja - Pan Bóg?
Czy w takich wypadkach (nie wykonanie wyroku sądu) działa też immunitet Posła Europejskiego? Czy to tylko w Polsce Poseł/Senator='święta, nietykalna krowa'?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Moze konkretnie Adam? Jakiego wyroku?

Areszt wydobywczy to pojecie z dawien dawna. Raczej przypomniane przez przeciwnikow zeby dorobic gebe niz kreowane prez druga strone. A o tym ze tak jest swiadczy to, ze tyle czasu minelo i nic na Zbigniewa Ziobro nie znaleziono. A kilka powaznych prob bylo.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

zaraz zaraz, jak to nie znaleziono, czy ten człowiek nie jest skazany prawomocnym wyrokiem (oddalono kasację) za obrazę Mirosława G?

zresztą słusznie skazany, bo położył na łopatki polską transplantologię...

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Druid - ahhh, przecież to była tylko mała pomylka w drodze do IVRP... Ale za to idea była słuszna!

A teraz wszyscy zwolennicy Zbigniewa Z udają że 'nicsięniestało'... ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Druidzie to jest wyrok cywilnoprawny. Skazanie wystepuje li wylacznie w prawie karnym. Przyjmujac Twoja optyke kazdy z Polaków bedzie wczesniej czy pozniej "skazany".


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

możesz mnie oświecić w jaki sposób każdy będzie 'skazany'?

ODPOWIEDZ