Gdzie w Tarnowie mogę oddać krew?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Dalej głosujcie na PiS - a będziecie mieli taką służbę zdrowia. Bo Jarek Kaczor jest przeciwny prywatyzacji.

Mi z wypłaty co miesiąc ZDZIERAJĄ ponad 400 stówy na UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE - a podobno mamy darmową Służbę Zdrowia. Wolał bym za tą kasę ubezpieczyć się w PRYWATNEJ firmie - za taką kasę mam PEŁNE lecznie BEZ kolejek w prywatnym szpitalu.
Likwidacja NFZ-tu - a przedewszystkim IDIOTYCZNYCH limitów - mając prywatne ubezpieczenie szedłbym do lekarza a za leczenie płacił by ubezpieczyciel.

Ale banda idiotów Polaczków dalej wierzy w "darmową" służbę zdrowia i propagandę PiSiaków.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir pisze:mając prywatne ubezpieczenie szedłbym do lekarza a za leczenie płacił by ubezpieczyciel.
Gdybyś chciał wersję amerykańską, to oglądnij sobie Sicko Michaela Moora. Zresztą jakbyś nie chciał tej wersji to też film polecam.
No i wtedy nie zdzieraliby 400, tylko co najmniej 800 :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ad2222 - głupoty piszesz - przeglądnij OFERTY polskich prywatnych szpitali, ośrodków zdrowie i ubezpieczeń. Za 400 zł miesięcznie mam PEŁNY PAKIET. Pełny ze wszystkim.

Ale rozumiem, że Ad2222 POPIERASZ obecny system. MARNOWANIE pieniędzy i NFZ mający głeboko w du... pacjenta - bo jak byś nie protestował i tak urzędasy/złodzieje mają ciepłe posadki.

KONTURENCJA - tylko konkurencja - Ad2222 - widać nie pamiętasz czasów gdzy NIE BYŁO konkurencji, ja pamiętam czekanie 5 lat na telefon - a tym co mamy dziś.

Służba Zdrowie MOŻE działać na zasadach rynkowych - nie wymagam WIELE - wymagam, by nie było głupich limitów, kontraktów. I TAK wolę rozwiązanie z USA - tam przynajmniej jak PŁACĘ to mam opiekę - a w Polsce PŁACĘ I MAM GÓWNO - jak trafię do szpitala w Grudniu to mi mówią, że skończyły się limity i NFZ nie zapłaci za moje leczenie. Jest to CZYSTE ZŁODZIEJSTWO I BANDYTYZM.

Nie mozna całkowicie puścić na żywioł - ale można by wprowadzić konkurencję wśród ubezpieczycieli, OBOWIĄZKOWA składka, do tego pełne zabezpieczenie, że jak ubezpieczyciel bankrutuje, to jest ubezpieczony i pacjenci nic nie tracą - przejmuje ich konkurencja. Coś jak Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych czy Bankowy Fundusz Gwarancyjny - tyle, że na całość składek.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11695
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ravir pisze:Dalej głosujcie na PiS - a będziecie mieli taką służbę zdrowia. Bo Jarek Kaczor jest przeciwny prywatyzacji.
Ale przecież prywatyzacji nie jest przeciwny tylko Jarek. Nie pamiętasz jak wielki liberał Komorowski poszedł do sądu gdy "zarzucono" mu to, że jest za prywatyzacją służby zdrowia ???
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM



kktar
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 12-10-2009, 10:15
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kktar »

Panowie a może by tak troche wrócić do tematu ?? Z tego co widze to polityka to troche inny dział forum ...

Tu macie namiar na studenta z Łodzi po wypadku:
Adam Przybylski
potrzebna każda grupa krwi
Szpital im. Mikołaja Kopernika, ul. Pabianicka 62, Łódź
Oddział Intensywnej Opieki Medycznej i Anestezjologii
Fax: (42) 66 55 427

zaświadczenie można przesyłąć faksem ale jak ktoś nie ma możliwości to może przesłać do mnie skan na hdk@azoty.tarnow.pl lub na kktar@interia.pl albo przynieść do siedziby klubu na Kwiatkowskiego 18 i jak nikogo nie bedzie to wrzucić do skrzynki
46250 ml A Rh -, a TY?


machoney
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 28-02-2010, 14:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: machoney »

Tylko w tym wszystkim jest paradoks: oddawać ale nie oddawać. Piszecie, że student potrzebuje krwi i żeby oddawać na niego a wszystkie źródła podają żeby nie oddawać bo jest nadmiar. Może jednak zwrócić się do odpowiedniego dla tego szpitala RCKiK niech się wypowiedzą (nawet z mediami). I nie oto chodzi że namawiam do nieoddawania na potrzebującego (bo jeśli bym mógł iść teraz to napewno bym poszedł) ale jest to conajmniej chora sytuacja której nie wypada zostawić samej sobie tylko rozdmuchać
7650ml A Rh+ ... a Ty?


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

W nowym szpitalu nie przyjmują krwi grupy B (stan na 3.01.2011), orientuję się może ktoś jak jest na starym?
Ostatnio zmieniony 05-01-2011, 10:43 przez Mr.D., łącznie zmieniany 1 raz.
15300ml B Rh +


machoney
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 28-02-2010, 14:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: machoney »

W niedzielę od 9-14 na starym będzie zbiórka krwi związana z WOŚP ale zapewne krwi jest jeszcze dużo więc proponuję się wstrzymać i może kolejna akcja "Oddaj krew z AGORĄ" zaplanujemy na 14.02 (Walentynki) bo po oddaniu można dłużej ;) więc przyjemne z pożytecznym.
Kto pisze się na 14.02? Może tym razem na Nowym się spotkamy?
Termin: 14.02.2011r godz 8.00 na Nowym
1. machoney
7650ml A Rh+ ... a Ty?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ravir będzie na 100%
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Nie wypada powiedzieć "nie" ;)
29500ml B Rh+... A Ty?


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

ale czekać do 14.02 jak już mogę oddać?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Teraz podobno jest za dużo. A po za tym - jak Poczekasz to Cię kopnie zaszczyt oddania krwi z Forumową Grupą :mrgreen: :mrgreen:
9000 ml A Rh-


machoney
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 28-02-2010, 14:51
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: machoney »

a jak dobrze nam pójdzie to spotkamy się w listopadzie na 5x450 w Kasynie przy własnym stoliku. Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tego konkursu to chętnie udzielę informacji
7650ml A Rh+ ... a Ty?


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Jak ktos prowadzi własna działalność to wypisują zwolnienie ?
Dawno temu oddawałem jak w wojsku byłem teraz w sumie mógłbym oddać ... wiem coś że dają bilet miesięczny na autobusy mpk i cos tam jeszcze .... jak by ktoś mógł niech napisze jakies szczegóły . :P

ODPOWIEDZ