Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: sainte_nitouche »

Tam gdzie mozna - siedza rejestratorki medyczne.
Tam gdzie siedzi pielegniarka - to na tej zasadzie, ze oprocz rejestrowania/odbierania telefonow - wykonuje np. szczepienia. Ekg, opatrunki, zabiegi.
Generalnie wszedzie sie zapycha dziury kadrowe jak tylko mozna.


wejss
Rhetor
Posty: 1646
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: wejss »

Stało się. Przegłosowano 100% podwyżki dla lekarzy zajmujących się covodowcami. Teraz będzie im bardzo zależało na tym, żeby covidowców było coraz więcej a wirus trwał wiecznie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Zatem w krajach w których nie ma takich dopłat należy spodziewać się rychłego spadku zachorowań. Zresztą czy przypadkiem wg podań i klechd ludowych od dawna jedną z głównych przyczyn sytuacji nie jest chciwość lekarzy i szpitali, które to zarabiają niesamowite pieniądze na zwalczaniu wirusa?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1646
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: wejss »

defekator pisze:
23-10-2020, 09:41
Zatem w krajach w których nie ma takich dopłat należy spodziewać się rychłego spadku zachorowań. Zresztą czy przypadkiem wg podań i klechd ludowych od dawna jedną z głównych przyczyn sytuacji nie jest chciwość lekarzy i szpitali, które to zarabiają niesamowite pieniądze na zwalczaniu wirusa?
Dopóki służba zdrowia będzie państwowa to niestety tak będzie. W prywatnej rynek sam zweryfikowałby sytuację. Państwo daje kasę to trzeba brać.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

W USA, gdzie mają prywatną, najnowocześniejszą służbę zdrowia na świecie (jak też najdroższą i najmniej dostępną dla zwykłych ludzi spośród krajów cywilizowanych) też niezbyt z coronawirusem sobie radzą. Radzi sobie natomiast całkiem nieźle Szwecja, która na finansowanie publicznej służby zdrowia wydaje krocie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1646
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: wejss »

defekator pisze:
23-10-2020, 10:11
W USA, gdzie mają prywatną, najnowocześniejszą służbę zdrowia na świecie (jak też najdroższą i najmniej dostępną dla zwykłych ludzi spośród krajów cywilizowanych) też niezbyt z coronawirusem sobie radzą. Radzi sobie natomiast całkiem nieźle Szwecja, która na finansowanie publicznej służby zdrowia wydaje krocie.
Ile tam w tej Szwecji robi się testów dziennie i ile jest zakażonych bo sam nie wiem.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Taki cytat:
Najbardziej rozczula mnie to ich narcystyczne przekonanie, że świat organizuje wielopiętrowe, kosztowne spiski z udziałem armii, mediów, instytucji publicznych i CIA, by zmusić do siedzenia na chacie - albo nie/robienia czegoś - gości, o których istnieniu wie tylko mama i lokalny oddział NFZ -- Lukasz Najder


Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

https://youtu.be/2T41iw6Rzp8?t=8

Wreszcie "filmik na youtube" na temat wirusa jaki można polecić. W przeciwieństwie do tych, w których lubują się "plandemiści" na dole są wyszczególnione źródła badań na które powołuje się autor.


A tu porónwnaie covida i grypy:
https://www.youtube.com/watch?v=dzs0NfM1jBs
(również są źródła)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Elefem
Prytan
Posty: 159
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Elefem »

Od kilku dni mamy mniej lub bardziej liczne protesty w całym kraju, momentami idące w tysiące osób. Ścisk itp. itd. Pomijam cel bo to nie ten wątek. Czy osoby, które w sierpniu krytykowały pielgrzymki mogą się odnieść do tej sytuacji? Również są krytyczne czy zmieniła się sytuacja?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

O ile mam takie samo zdanie ponieważ jest to taka sama wylęgarnia wirusa o tyle nie wiem czy widzisz różnicę pomiędzy sytuacjami. Pielgrzymka - idę bo jak kocham Boga i prawdopodobnie jak nie pójdę, to Bóg i kościół wygonią mnie do piekła. Protest w sprawie aborcji - grupa ludzi zadecydowała, że kobieta może umrzeć bo musi urodzić dziecko, które i tak jest wielka szansa, że umrze po kilku godzinach, dniach tylko dlatego żeby odwrócić uwagę od tego jak rząd się sprawdza w czasie pandemii.


Elefem
Prytan
Posty: 159
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Elefem »

Tak jak pisałem, to nie jest wątek gdzie zamierzam rozwadniać bardzo poważny temat. Chce tylko usłyszeć zdanie czy mamy do czynienia z tym samym zagrożeniem i krytykujemy czy jednak autorytarnie będziemy decydować kiedy grupowanie się jest uzasadnione nawet kosztem zwiększonego zagrożenia. Czy wirus wierzy w Boga, konstytucję, UE i czy popiera aborcję tego nie wiem.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

Tak jak wspomniałem w pierwszym zdaniu. Mam takie samo podejście. Protesty i pielgrzymka to taka sama wylęgarnia wirusa. I tak samo tam, tak samo tutaj będą zarażeni. Pielgrzymka pod tym względem jest lepszym wyjściem ponieważ tam wiesz kto poszedł i kto idzie i jak ktoś się zaraził to mogłeś wyciągnąć osoby z nim powiązane. Tutaj nie ma opcji aby coś takiego zrobić.

Ale już drugi raz pisze, problem jest bardziej złożony. Bo są to całkowicie odmienne sytuacje...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Zagrożenie epidemiologiczne protestu i pielgrzymki jest podobne. Tłum to tłum. Kluczowe jest jednak to jak ten tłum się zachowuje.

Podstawowa różnica między pielgrzymkami a osobami protestującymi przeciw zakazowi aborcji jest taka, że maseczki na pielgrzymkach miała zdecydowana mniejszość a maseczki podczas protestów przeciw zakazowi aborcji ma zdecydowana większość. Z pielgrzymkami był głównie problem nie dlatego, że ci ludzie sobie szli na pielgrzymkę, ale że bardzo wielu z nich olewało wszelkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego - podobnie jak ci ludzie, którzy obecnie protestują przeciwko "plandemii" a których protesty zostały w mediach przykryte przez protesty ludzi sprzeciwiających się zmuszaniu kobiet, których nie stać na turystykę aborcyjną do rodzenia ciężko upośledzonych dzieci.

A tutaj kolejna ciekawostka:
https://www.dts24.pl/dyrekcja-nowosadec ... pacjentow/

Wyjaśnienie tejemnicy mitycznego "oświadczenia, że ma się covida" o którym plandemicy piszą ciągle w internecie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Ja już znam pisowskie przekazy dnia na ten tydzień tvpis już o to zadba ...dolewają benzyny do płonącej Polski ....ale chyba będzie na to ''rada''.
Nie spodziewali się takiej skali protestów prezes musiał się tchórzliwie ewakuować jak zwykle zresztą .Duda ,Błaszczak zakażeni znaczy że co nie zachowywali dystansu ? :)

Ale jest na to ''rada'' :
''Nieoficjalnie: jeżeli nie spadnie liczba zakażeń, to czeka nas lockdown
"Jeśli do piątku koronawirus nie zwolni, można się szykować na pełny lockdown" - informuje dziennik.pl, powołując się na źródła w rządzie. Jeżeli tak się stanie, to będzie to olbrzymi cios dla gospodarki.''
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 4,79cfc278

Co ciekawe info o tym ukazuje się wczoraj w nocy .... ''to jest ta nowa droga środka'' ...szkoda Polski ale ci ludzie nie cofną się przed niczym .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

ODPOWIEDZ