Wszystkie linie dla MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Pzet
Prytan
Posty: 180
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Pzet »

Czy zatem Mądel ma prawo używać numerów 1 i 26, nawiązujących do dawnych linii miejskich, dla obsługiwanych przez siebie połączeń? Miejska linia 1 dawniej jeździła do Szynwałdu, a jak już wiadomo, ten numer niedługo powróci.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Może więc pojawią się 101 i 126 ;-)... (choć jako 101 jeździło kiedyś coś do Łowczówka)

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Odkupuję temat, ale mam powód. Po zmianach rozkładu jazdy zauważyłam (i nie tylko ja), że autobusy notorycznie przyjeżdżają wcześniej na przystanki, niż jest to napisane na rozkładzie. Zrozumiałabym ewentualnie minute wcześniej, dwie, ale nie pięć! Na początku myślałam, że to tak jednorazowo się zdarzyło, ale sytuacja powtarza się nagminnie. Najgorsze jest to, że ostatni autobus na wieś też odjeżdża za ZA WCZEŚNIE. I co, taki pasażer przyjedzie na czas, a ostatni autobus dawno odjechał i co wtedy? Już lepiej by było jakby się spóźniały nawet 10 min. Ktoś się spóźni gdzieś, ale przynajmniej dotrze na miejsce. Bardzo denerwuje mnie ta kwestia, bo zdarzyło mi się wracać z buta... Jeżeli tak bardzo chcą wcześniej przyjeżdżać to niech zmienią rozkład jazdy :/

Skąd się to bierze w ogóle? Kierowca, aż tak bardzo śpieszy się na zajezdnię? Nie ważne, czy są pasażerowie czy nie, ważne, żeby trasę pokonać w jak najkrótszym czasie???


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

gosis, witam w klubie :) też mnie to spotyka. Przyjazd 2-3 minuty wcześniej to jakaś dziwna norma ostatnio. A dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej zdziwiony był taką sytuacją (bo naskarżyłam na kierowców :evil: ) i obiecał sprawdzić w czym rzecz. Czyli trzeba się przypomnieć....

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Raz nawet zapisałam sobie nr autobusu, godzinę i dokładny czas dojazdu na każdy przystanek, ale potem machnęłam ręką, a trzeba było jednak coś zrobić. Co więcej, śmiać mi się chciało, jak ktoś leciał z końca osiedla i machał na kierowcę, żeby zaczekał, a kierowca z naburmuszoną miną 'co jest?' i wielce oburzony, że on się musi znowu zatrzymywać. Wyraźnie widziałam, że jest sporo przed czasem, bo udało mi się dojrzeć rozkład na przystanku :P

Rozmawiałam o tym z wieloma znajomymi i oni twierdzą to samo, ale rozwiązują ten problem w ten sposób, że wychodzą na autobus 15 minut wcześniej, ale to chyba nie o to chodzi, żeby pół życia spędzić na przystanku... Zupełny brak szacunku dla pasażerów.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Kierowcy mogą mieć jakieś błędy w autokomputerach i dlatego wyjeżdżają wcześniej. Porównajcie sobie też godzinę na internecie i przystanku, mogą być tam jakieś błędy.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

TomekN pisze:Porównajcie sobie też godzinę na internecie i przystanku, mogą być tam jakieś błędy.
Nie ma błędów :) przynajmniej na tych liniach, z których ja korzystam. Nie wiem kto kierowcom zegarki ustawia :D

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

A czy w kasownikach jest tak samo ustawiony czas jak w kabinie kierowcy? Bo żeby nie było, że ja mam źle ustawiony zegarek, to zawsze sprawdzam z godziną na skasowanym bilecie. Poza tym, nie sądzę, że to chodzi o źle ustawiony czas, biorąc pod uwagę, że na połowie przystanków kierowcy się nie zatrzymują i w ten sposób nadrabiają, a raczej wyprzedzają czas. W ten sposób musiałam ostatnio przenocować koleżankę :P Nie żebym narzekała, bo fajnie było, ale chodzi o zasadę :P
Ostatnio zmieniony 28-06-2012, 20:00 przez gosis, łącznie zmieniany 1 raz.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

to ponoć jakaś synchronizacja jest :)

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Niestety tu niewiele da się zrobić... Spotkało mnie to ostatnio, zadzwoniłem do dyspozytora, że autobus był za wcześnie, to mnie jeszcze zj****, że to ja się spóźniłem, a nie kierowca jechał za wcześnie. A nadspieszenie (-2) wzięło sie stąd, że przecisnął przez skrzyżowanie przy zmieniającym się z żółtego na czerwone, bo akurat dla jadących z drugiej strony w momencie wjazdu mpk na skrzyżowanie zapaliło się żółte. Dyspozytor powiedział, że jest 10km od miejsca (w linii prostej ok. 1,4...) i dla niego przejechał na zielonym. A jeśli ja uważam, że było inaczej, z dowodami mam iść do KMP... Od teraz chodzę z telefonem w ręce i nie odpuszczę. "Chamstwa nie zniesę!"
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Tak taki sam czas jest na komputerze i kasownikach. A właśnie z jakich linii korzystacie? Miejskich czy podmiejskich? Bo po ostatniej zmianie na stary rozkład na podmiejskich w autokomputerach porobiły się błędy i brakuje paru kursów.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

A ja to głównie takie dwie linie - 0, 2. Na linii 0 to norma, niestety.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

33 notorycznie za wcześnie przyjeżdża, 5 również się zdarza. Jak chcą dowodów, nie ma problemu, sytuacja na pewno się powtórzy. W jaki sposób można to udokumentować, żeby miało jakąś wartość?

Z tego co widzę sprawa jest znana, tylko jakoś chyba nikt tego na głos jeszcze nie poruszył, bo większość pewnie macha na to ręką. Może jakby każdy dzwonił po każdym 'przyśpieszonym' kursie to coś by to dało.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Ja w ubiegłym tygodniu zgłaszałem dwa przypadki wcześniejszego przyjazdu na przystanek, a o dziwo mój zegarek pokazywał tą samą godzinę co kasownik. Takie przypadki zgłaszajcie do ZKMu, nie do dyspozytora - bo to nic nie da.

A i niedługo wejdą bilety jedno-przejazdowe/30 minutowe, takie jak w Krakowie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2342
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

gosis, tytuł górnika roku, tfu.. Przodownika Pracy ;)
A tak na poważnie przytoczę dzisiejszą sytuację. Wiem, że to wyjątek i akurat w Twoim przypadku pewnie tak nie jest, ale przy dzisiejszym wypadku na Solidarności autobusy stały w korku jeden za drugim i rozkład jazdy szlak trafił. Jednak po odblokowaniu drogi wszystkie pojechały "hurtem" i mogło się też zdarzyć tak, że któryś trafił akurat pięć minut przed godziną innego w rozkładzie, który tam gdzieś jeszcze dalej z tyłu stał ;) Ale tak jak pisałem, to już est wybitnie skrajny przypadek :-)

ODPOWIEDZ