Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Włodarczyk Jan, Lozinski Jan.

Należy najechać na ikonkę pod zdjęciem i się pojawi dymek.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Okej, no to oficjalnie ślepy jestem... ;)

PS. Podoba mi się zdjęcie katedry z opisem "Kościół w Tarnowie".... ;) Albo informacja pod zdjęciem tablicy pamiątkowej z Placu Rybnego mówiąca o "obozie w Belzcu" (chodzi o obóz w Bełżcu...)... Albo nagrobek z katedry i opis, że została wzniesiona w 14000 roku ! (zdjęcie nr bew9B9FB8 )


wejss
Rhetor
Posty: 1646
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Marcin Zaród pisze:Przeraża mnie jakość tych zdjęć. Nie jestem w żadnym stopniu profesjonalistą, ale zdjęcia niektóre wyglądają jakby były robione w latach 90-tych albo jakąś małpką. Zdjęcia na początku przy niebieskim niebie bez krzty obłoczka też nie urzekają... Średnia to reklama dla miasta, tak jakbyśmy nie mieli ładniejszych i bardziej ekspresyjnych zdjęć (o ekspresyjności nawet nie wspominam, bo te zdjęcia mają siłę ekspresji zdechłej flądry)...

Nic dziwnego, że się żaden fotograf nie podpisał pod tym badziewiem z imienia i nazwiska...
Najlepiej tylko minusy widzieć i narzekać. Może byś miły Panie jakieś plusy tego dostrzegł. Że nas zauważono w ogóle itp. Co za mentalność tarnowska pluć w swoje gniazdo. Fotki ci nie pasują to zrób lepsze arcymagiku.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

wejss, ale z drugiej strony takie opisy są co najmniej dziwne. Jak ktoś już chce zarobić na fotkach, to mógł opisać je przyzwoicie.
A fotki stare - Krakowska jeszcze przed remontem ;)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

wejss pisze:Co za mentalność tarnowska pluć w swoje gniazdo. Fotki ci nie pasują to zrób lepsze arcymagiku.
Bzdura, nie pluję w swoje gniazdo, tylko nie lubię braku profesjonalizmu. Jeśli ktoś chce zarabiać na chleb robiąc zdjęcia, to powinien mieć jakiś warsztat, nie ograniczający się do wyprostowania walących się linii w fotoszopie...

Drugi sprytny to ten, kto te zdjęcia wybrał do artykułu - najwyraźniej zaczęło się u nas tylko liczyć to, żeby było taniej, a nie żeby było porządnie. Z tego samego powodu żremy od 10 lat sól drogową zamiast normalnej...

Zdjęć nie muszę robić, bo zarabiam na życie w parę innych sposobów, w których staram się być profesjonalistą...


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Marcin Zaród pisze:(...) wyglądają jakby były robione w latach 90-tych albo jakąś małpką. Zdjęcia na początku przy niebieskim niebie bez krzty obłoczka też nie urzekają... (...)
Ale niektóre zdjęcia są robione dość dawno. Może nie w latach 90-tych ale kilka/kilkanaście lat temu na pewno. Na przykład to:
http://poznajpolske.onet.pl/gallery/tar ... ge,19.html
Budki koło sali lustrzanej nie ma już ładnych kilka lat.
Bądź to:
http://poznajpolske.onet.pl/gallery/tar ... ge,19.html
Już od 2-3 lat na tej kamienicy jest wielkie logo banku.

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

wejss pisze:Co za mentalność tarnowska pluć w swoje gniazdo.
A przeczytajcie większość komentarzy. To tak odnośnie plucia we własne gniazdo. Rozwalił mnie gość o nicku Enzo który narzeka, że nie ma tu dobrej pracy bo nie buduje się fabryk, chyba mu się pomylił początek wieku XXI z wiekiem XIX. Z taką orientacją w rynku pracy nie dziwię się, że nie może znaleźć przyzwoitej roboty.
Co dziwne z moich obserwacji wynika, że nie jest to pogląd odosobniony i sporo ludzi uważa, że fabryki to miejsca w których można zarabiać kokosy. Oczywiście Tarnowski rynek pracy jest dość ciężki ale z tych komentarzy wynika obraz, że tu ludzie z głodu umierają.
W ogóle nie rozumiem jednego. Co pojawi się artykuł o Tarnowie, w komentarzach od razu pojawia się masa głosów o tym jaki to zaścianek, o tym jak tu nie ma roboty, o tym jak tu źle i niedobrze, że to nie Tarnów a Tarnówek. Co najdziwniejsze czytając artykuły o innych miastach (również takich w których sytuacja jest znacznie gorsza niż w Tarnowie) czegoś takiego nie ma i większość własne miasto zachwala. Nie rozumiem takiej mentalności. Zdaję sobie sprawę, że ktoś może być niezadowolony lub sfrustrowany. Ale co ? Jak obsmaruje Tarnów kupą w komentarzach to mu od tego lepiej będzie ?


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Wejs, yoda, teraz mieszacie mój wątek krytykujący jakość załączonych do artykułu zdjęć z komentarzami pod artykułem. Czy WY rozróżniacie pisanie źle o samym mieście od pisania źle o zdjęciach, które jakiś patafian wybrał do tego, żeby reprezentowały nasze miasto w kraju?

Ktoś nas reklamuje bylejakością, tak jakby nie istniały zdjęcia pokazujące nasze miasto w ekspresyjnych, dobrze warsztatowo zrobionych zdjęciach...

Co do samej kwestii fabryk, to się zgodzę - nie tędy droga do nowoczesnego modelu rozwoju miasta, choć lepszy rydz niż nic...

PS. Yoda, nie wiem, gdzie ty czytasz te komentarze, ale wśród tych 131, które widzę, 95% to komentarze BARDZO POZYTYWNE lub pozytywne. Bo i miasto piękne i fajne (w każdym razie jak skończą Krakowską, bo na razie to średnio tu turystów witać jest gdzie)

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Marcin Zaród pisze: Czy WY rozróżniacie pisanie źle o samym mieście od pisania źle o zdjęciach, które jakiś patafian wybrał do tego, żeby reprezentowały nasze miasto w kraju?
Nie chodziło mi o Twój komentarz o zdjęciach tylko o komentarze pod artykułem. Więc nie mieszaj dwóch spraw ;)

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

yoda pisze:
wejss pisze:Co za mentalność tarnowska pluć w swoje gniazdo.
A przeczytajcie większość komentarzy. To tak odnośnie plucia we własne gniazdo. Rozwalił mnie gość o nicku Enzo który narzeka, że nie ma tu dobrej pracy bo nie buduje się fabryk, chyba mu się pomylił początek wieku XXI z wiekiem XIX. Z taką orientacją w rynku pracy nie dziwię się, że nie może znaleźć przyzwoitej roboty.
Co dziwne z moich obserwacji wynika, że nie jest to pogląd odosobniony i sporo ludzi uważa, że fabryki to miejsca w których można zarabiać kokosy. Oczywiście Tarnowski rynek pracy jest dość ciężki ale z tych komentarzy wynika obraz, że tu ludzie z głodu umierają.
W ogóle nie rozumiem jednego. Co pojawi się artykuł o Tarnowie, w komentarzach od razu pojawia się masa głosów o tym jaki to zaścianek, o tym jak tu nie ma roboty, o tym jak tu źle i niedobrze, że to nie Tarnów a Tarnówek. Co najdziwniejsze czytając artykuły o innych miastach (również takich w których sytuacja jest znacznie gorsza niż w Tarnowie) czegoś takiego nie ma i większość własne miasto zachwala. Nie rozumiem takiej mentalności. Zdaję sobie sprawę, że ktoś może być niezadowolony lub sfrustrowany. Ale co ? Jak obsmaruje Tarnów kupą w komentarzach to mu od tego lepiej będzie ?
Nasza płyta rynku jest super. Cieszę się, że oddałem swój głos na tarnowski rynek w plebiscycie internetowym Na najpiękniejszy rynek. Jestem pod dużym wrażeniem postępów prac na reprezentacyjnej ulicy w mieście. Moje wnuki będą z niej dumne, jestem o tym przekonany. W Tarnowie najbardziej urzekł mnie spokój jaki panuje w centrum codziennie po 23:00. Życie kulturalne zwłaszcza młodzieżowe jest pełne emocji i dobrych wartości. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W moim mieście inwestuje się w przyszłość, innowacyjność i kreatywność zwłaszcza wspomnianej młodzieży. Najlepiej widać to po inwestycjach w skate-park czy prężny rozwój chociażby piłki nożnej. Tarnów wspiera młodych i pomaga realizować ich pomysły, Cafe (Tramwaj) Tarnów.
@ Yoda: Też nie rozumiem o co chodzi tym wszystkim, którzy tak źle piszą o naszej Perle Renesansu.
Ostatnio zmieniony 04-03-2012, 23:54 przez Dominik_PCH, łącznie zmieniany 3 razy.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

yoda pisze:
Marcin Zaród pisze: Czy WY rozróżniacie pisanie źle o samym mieście od pisania źle o zdjęciach, które jakiś patafian wybrał do tego, żeby reprezentowały nasze miasto w kraju?
Nie chodziło mi o Twój komentarz o zdjęciach tylko o komentarze pod artykułem. Więc nie mieszaj dwóch spraw ;)
To jak Ci chodziło o komentarze pod artykułem, to trzeba było nie dawać cytatu odnoszącego się ewidentnie do krytyki zdjęć. Sam pomieszałeś te kwestie.

PS. Biorąc pod uwagę, że artykuł jest na Onecie, to i tak cud, że te komentarze pod artykułem są tak pozytywne (a są ewidentnie, nawet nie ma dużo onetowych trolli)

Dominik - to co Ty zauważasz, widać dopiero po uważniejszym spojrzeniu na tzw. życie wewnętrzne... Na zewnątrz widać piękne kamienice i oddawane do użytku fontanny... Twoje wnuki będą z Ciebie dumne, tylko że szkoda, że pewnie nie znajdą dla siebie miejsca u nas w mieście, tylko będą pewnie szukać szczęścia za granicą albo przynajmniej w Krak czy Wwie...

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Marcin Zaród pisze: To jak Ci chodziło o komentarze pod artykułem, to trzeba było nie dawać cytatu odnoszącego się ewidentnie do krytyki zdjęć. Sam pomieszałeś te kwestie.
Wszystkie fragmenty dotyczące dotyczące Ciebie zostały wycięte z cytowanego przeze mnie posta Wejsa właśnie po to abyś nie pomyślał że mój komentarz również pije do Ciebie. Może zwyczajnie jesteś przewrażliwiony ;)
A co do negatywnych komentarzy pod artykułem to zerknij na stronę 2,3 i 4. Jest ich tam sporo.


norbertb
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 19-07-2011, 22:28
Lokalizacja: Tarnów Krzyż

Post autor: norbertb »

12 marca (najbliższy poniedziałek) na stronie SkyscraperCity pojawi się baner przedstawiający wycinek zrobionej przeze mnie panoramy z tarnowskiej wieży ratuszowej, która w pełnych wymiarach dostępna jest w artykule o Tarnowie na wikipedii. Jeśli się spodoba, a mam nadzieję, że tak właśnie będzie, to proszę o pozytywne głosy :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ujdzie :P

Wrzuć to w jakiś skrypt 360 stopni, aż się prosi o kółko.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Oficjalnie miały być w Polsce tancerkami. W rzeczywistości trafiały do agencji towarzyskich w Tarnowie. Zorganizowana grupa przerzuciła z Ukrainy kilkadziesiąt kobiet, które potem zmuszano latami do płatnego seksu.

http://wyborcza.pl/1,75248,11304143,Zmu ... rainy.html

ODPOWIEDZ