Wszystkie linie dla MPK

Wiadomości "z miasta".

GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: GregTrN »

Keleos pisze:Skończyłeś już sobie dorabiać "co autor miał na myśli i ile smoków tam było"?

Nie pisałem o winie kierowcy za stan autobusu. Pisałem o niepokoju, jaki powoduje widok kierowcy, który boi się jechać autobusem w fatalnym stanie technicznym.

I tak, wydaje mi się, że jeśli kierowca ma podejrzenia o niesprawności pojazdu to ma możliwość, a nawet obowiązek zaprzestania jazdy. Jazda niesprawnym autobusem pod górkę i z górki krętymi drogami gdzie można polecieć kilkadziesiąt metrów w dół do wąwozu jest znaczącym narażeniem życia pasażerów.
Skończyłeś filozofie ? Co jest dziwnego w tym że kierowca jadać jakąś wąską uliczką bez krawężników kontroluje swój tor jazdy ? Skąd informacja o " mocno przekroczonych obrotach silnika " miałeś obrotomierz przed oczami ? Czy oceniasz je na podstawie dB ? Których 20 letni autobus wydaje bardzo wiele.

Nie dramatyzuj na potrzeby swojej bajki. Następnym razem jak będziesz na pokładzie autobusy który wyjeżdża pod górkę i mruczy trochę głośniej niż zwykle, a kierowca patrzy w lusterka wsteczne zamknij oczy i zatkaj uszy zanim dostaniesz palpitacji serca bohaterze.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

O proszę, już Ci smoki podpowiedziały wąskie uliczki bez krawężników? Jaki tor jazdy? Zmień dilera.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

TomekN pisze:Kursy do HSG w Ładnej obsługiwał ;) Pewnie, że by się zmieścił, ale u nas "nie da się". Szkoda, że nie mogą u nas jeździć już autobusy z przyczepami. W Szwajcarii czy w Niemczech, rozwiązane jest to tak, że podczas szczytu do autobusów podpinane są przyczepy, a kiedy już szczyt się kończy odpinane. Byłoby z tym trochę kłopotu, ale to i tak lepsze niż zakup przegubowca, w Polsce niestety nierealne.

Może nie znam przepisów ale w przyczepie raczej nie można przewozić ludzi :shock: Najlepsze by były chłodnie :lol: w lecie zimno a w zimie ciepło :lol: A lepsze by były takie jak się przewozi np. świnki :D dwa piętra heheheh

O kurde zapomniałem edytować. Skleroza.
Ostatnio zmieniony 07-01-2012, 16:15 przez ozi26, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Keleos pisze:Mnie w stan niepokoju wprowadza zachowanie kierowców autobusów czasami... Tak na przykład na trasie 8-ki zawsze jedzie jakiś gruchot, który ledwo pod górkę się wtacza, wydając z siebie przeraźliwe dźwięki mocno przekroczonych dopuszczalnych obrotów silnika, a kierowca rozgląda się na wszystkie strony, obraca się, zerka non stop w lusterka... na oko wygląda, że sprawdza, czy autobus się jeszcze nie zapalił... : |

Kolego jak jedzie gazowiec, to kiero zerka po szkłach żeby, w razie co jak już nie da rady ludziska wyszły i mu pomogły hehehe

Pewnego dnia na linie numer 8 pojechał cud techniki OTOKAR i już praktycznie się zagotował w połowie górki przed Piotrkowicami. Z tego co mówią kierowcy " kebabów" to lepiej żeby nie było ostrej zimy bo już przy temperaturze 0 stopni są problemy z ogrzewaniem pojazdu.
Ale to tylko Turki mogą wypuścić bubel, a później kierowcy i mechanicy siedzą i robią na skruty żeby się w ogóle dało jeździć.


Żeby opisać wszystkie cuda co się dzieją w OTOKARACH i innych nowych autobusach hehe np. MERCEDESY CITO to bym musiał praktycznie codziennie siedzieć na forum :lol:

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

CITO nie takie nowe. Ale w zimie pokutuje brak bliźniaczych kół z tyłu...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

gumini_0317 pisze:A co z 14tką?
Zostaje. Mogę Ci nawet nowy rozkład napisać, ale to dopiero jutro :P

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 784
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

hurricane pisze:Zostaje. Mogę Ci nawet nowy rozkład napisać, ale to dopiero jutro :P
Tylko, że na pierwszej stronie jest
– linia 35 – zmiana numeru linii na 14, modyfikacja trasy,
O co kaman?[/quote]

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

no, czyli innymi słowy, będzie to coś w rodzaju wchłonięcia lub też jak kto woli przejęcia 35 przez 14. To nic, że 14 pojedzie inną trasą, ale sam numerek zostaje ;)


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Ozi no nie można, dlatego napisałem, szkoda ;) że nie mogą u nas jeździć ;). http://infobus.pl/text.php?from=search&id=6540 Dokładnie o to mi chodziło, jakby ktoś chciał popatrzeć ;)
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

gumini_0317 pisze:Tylko, że na pierwszej stronie jest
– linia 35 – zmiana numeru linii na 14, modyfikacja trasy,
O co kaman?
Linia 14 zostaje na swojej trasie na Os. Zbylitowska Góra. Zmiana numeracji jest tylko na potrzeby formalne w przetargu. De facto linia objazdowo-turystyczna nr 35 zostaje zlikwidowana. Na jej miejsce Aleję Piaskową będzie obsługiwała linia 11 na trasie Os. Nauczycielskie - Nowy Szpital - Słoneczna - Centrum - Klikowska - Romanowicza - Piaskowa - HSG/Fritar czy jakoś tak.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

hurricane pisze:Nie narzekajcie na linie podmiejskie, bo jak Gminy Lisia Góra, Pleśna i przede wszystkim Gmina Tarnów wypną się na ZKM pozostawiając wolną drogę tylko dla przewoźników prywatnych to MPK straci 1/3 pracy przewozowej, wpływów i skończy się to zwolnieniami i ogólnym pogorszeniem stanu spółki, który i tak nie jest dobry, a będzie gorszy jeśli stawki za wozokilometr MPK dało zbyt niskie do przetargu... A takie słuchy chodzą...
Jestem mieszkańcem Pawęzowa. Parę lat temu Lisia 'Dziura' "wypięła" się na MPK/ZKM (nie wiem co wtedy za twór to nadzorował). Skutek był taki, że przez Pawęzów jeździły busy, często przepełnione do maksimum możliwości, zwłaszcza te firmy Aramis, które jeździły dalej (np Kobierzyn czy Łukowa a nawet poza obręb gminy)... do czasu.
Mieszkańcy mieli w końcu dość jazdy jak sardynki. Na którymś zebraniu wiejskim została podjęta uchwała o przeznaczeniu części środków wiejskich na dofinansowanie i przedłużenie kursów 6 do Pawęzowa, był jedynie problem z zajezdnia końcową, który rozwiązał się gdy dołączyć postanowiło Śmigno.
Jak na razie 6 jeździ przez Pawęzów (niektóre kursy z wjazdem na tzw. Kolonię), Śmigno, czasem do Lisiej 'Dziury', i mam nadzieję, że tak zostanie, bo choć sam ostatnio częściej korzystam z krakowskiego transportu miejskiego, to nie życzę nikomu powrotu busów ;)
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Wracając do numeracji, poszedłbym krok, dalej aczkolwiek nie wiem czy byłoby to możliwe do zrealizowania. A więc skoro Mądel przeciera szlaki 110 tką to wszystkim prywatnym liniom które teraz posiadają numery (lub planują) nadałbym numerację 1xx co ładną klamrą spięłoby całe porządki w jasną i przejżystą całość, ale jak tego dokonać to nie wiem

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Wie ktoś kiedy bedzie nowy rozklad dostępny ?
Chodzi mi o Linie 0a... o przepraszam. : 0
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Rozkłady już są na stronie ZKMu www.zkm.tarnow.pl


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Ricardo pisze:Wracając do numeracji, poszedłbym krok, dalej aczkolwiek nie wiem czy byłoby to możliwe do zrealizowania. A więc skoro Mądel przeciera szlaki 110 tką to wszystkim prywatnym liniom które teraz posiadają numery (lub planują) nadałbym numerację 1xx co ładną klamrą spięłoby całe porządki w jasną i przejżystą całość, ale jak tego dokonać to nie wiem
Mądel ma 110 ponieważ nie mógł użyć numeru 10, bo zajęty przez komunikację miejską. ZKM przy wydawaniu zgody na każdą linię prywatnego przewoźnika zastrzega, że nie może on używać pewnego zakresu numeracji (jeśli taki ktoś numeruje linie). Jednak wielu ma to gdzieś, a egzekwowanie tego leży ;)

ODPOWIEDZ