Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Croolick pisze:w Nonsensopedii można dopisać, że Zakłady Azotowe "rozpuszczają" swoich pracowników...

Jesteś kretynem.

Piszę to mając świadomość, że Admin może mnie maznąć czerwonym paskiem po tyłku.


Croolick
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 14-03-2011, 17:28

Post autor: Croolick »

a powiedz mi co w tym kretyńskiego? ;>


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

To, że z czyjejś tragedii nie rób sobie żartów baranie ....

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Croolick pisze:a powiedz mi co w tym kretyńskiego? ;>
To nie podlega dyskusji. Podtrzymuję swoją opinię. Dorośniesz - być może zrozumiesz, ale to nie jest pewne. Z mojej strony więcej się nie dowiesz, możesz jeszcze zapytać mamę.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Tak, ale jak się mówiło o kiełbasie podwawelskiej i zimnym Lechu to wtedy nie było tragedii, wtedy można było się śmiać. Sami jesteście barany...


aaee
Archont
Posty: 660
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Nonsensopedia od tego jest...

A propo zimnego lecha to ja do tej reklamy tam nie miałem nic...
Widziałem ją nawet jak byłem blisko wawelu i jakoś nie rozpłakałem się że to ma związek z śp lechem


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Keleos ja się z zimnego Lecha nie śmiałem ... baranie


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

Wracając do tematu Macieja P. bo trochę od tego wątku odbiegliśmy, to jeśli prokuratura uwierzy w wersję "przemielenia" 2 mln złotych poprzez zakłady u "buków" to przestaną już całkiem ufać w Polski wymiar sprawiedliwości.

Osobiście jestem klientem Alior Banku i z ich usług jestem bardzo zadowolony. Nie widzę lepszego dla moich potrzeb banku na polskim rynku.

Komentarze o "wyższej kulturze bankowości" itd są delikatnie bezsensowne bo takie coś mogło zdarzyć się w każdym banku. Jedna placówka nie może świadczyć o wizerunku całej sieci.

P.S Jak "mówią na mieście" całkiem możliwe, że Maciej P. nie działał sam :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

PorucznikBorewicz pisze:są delikatnie bezsensowne
To jakie oni mają tam procedury, że przez dwa lata gostek bezkarnie zrywał lokaty? Przecież po zerwaniu kilku pierwszych ktoś powinien się zorientować - bank powinien przysłać pocztą informacje o zerwaniu lokaty itd, a tutaj wygladało tak, jakby bank nie informował klientów o niczym.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Gościnny to prawdopodobnie chodziło o lokaty długoterminowe, teoretycznie mało kto sprawdza taką lokatę przed upływem jej terminu. Ja z tego co się dowiedziałem to sprawa nie wyszła z Alior Banku tylko innego banku na które Maciej P. przelewał pieniądze. Miał tam kilka rachunków na które co chwilę przelewał i wypłacał pieniądze w większych kwotach na konta firm bukmacherskich. Bank ma chyba obowiązek (nie wiem napewno) zgłaszać takie podejrzane transakcje.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

farciarzgilmore pisze:Bank ma chyba obowiązek (nie wiem napewno) zgłaszać takie podejrzane transakcje.
Tak, powyżej 15 tys. Euro, ale nie tylko przychodzące ale i wychodzące (to uwaga w stronę Aliora) :)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Roberto pisze:
farciarzgilmore pisze:Bank ma chyba obowiązek (nie wiem napewno) zgłaszać takie podejrzane transakcje.
Tak, powyżej 15 tys. Euro, ale nie tylko przychodzące ale i wychodzące (to uwaga w stronę Aliora) :)
Jeżeli grał u bukmachera za tą kasę to wiadomośc jest taka:
-umorzenia warunkowego nie będzie, bo tez szkody nie naprawi skoro przerąbał kaskę-Maciej P. umoczy jednak dupę
-klienci będą się musieli napocić z bankiem o zwrot kasy i odszkodowanie(jak najbardziej słuszne!!!)
-zwolni się miejsce w nadzorze bezpośrednim banku(jakiś kierownik, dyrektor itd)
:lol:
Kto może niech ucieka z Aliora póki ma jeszcze kase w sejfie :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

farciarzgilmore pisze:mało kto sprawdza taką lokatę przed upływem jej terminu.
No, ale po zerwaniu lokaty bank powinien prztsłać jakieś zawiadomienie oficjalne do klienta.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Wiem o tym ale zwróć uwagę na zarzuty w których jest mowa, nie tylko o kradzieży pieniędzy:
Maciej P. podejrzany jest o szereg oszustw, podrabianie podpisów, zmianę danych w systemie informatycznym oraz defraudację pieniędzy na szkodę banku i jego klientów
Podrabiał podpisy i grzebał w systemie ... wszystko jasne. Dziwi mnie tylko ciągle to jakie ten bank ma zabezpieczenia skoro do samego końca nie wiedzieli, że coś się dzieje. Dla mnie niepojęte. Wszelkie takie operacje na gotówce zgodnie z zasadami czy to rachunkowości czy (wg. mnie szczególnie) bankowości podlegają jakiejś weryfikacji innych osób czy też ich akceptacji. Nawet takie lokaty. Albo ktoś jest w to jeszcze umoczony albo ten bank jest po prostu gówniany (pisząc wprost).

Awatar użytkownika

marcin11
Obywatel
Posty: 91
Rejestracja: 17-02-2010, 12:11
Lokalizacja: 50"N 21"E

Post autor: marcin11 »

Tak na marginesie to Maciej P. musi mieć zdrowe "kuku", skoro działał przez dwa lata i dalej było mu mało, pewnie myślał że wygra tyle że spłaci wszystko. Chłopisko nie zdawał sobie sprawy że to może skończyć się w każdej chwili. Trochę podziwiam tego gościa że ciągną to aż tak długo.

ODPOWIEDZ