Dyskryminacja Tarnowa! Walczmy o swoje!

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jest jeszcze krótsza droga :mrgreen: ale niestety jedziemy bardzo wąskimi często gruntowymi drogami. Czasowo i dla samochodu jest to nie opłacalne. :mrgreen:

Najlepsza droga - jeśli chodzi o wygodę i szybkość to droga : Tarnów, Tuchów, Gromnik Cięzkowice, Bobowa, Wilczyska, Korzenna, Librantowa. Droga została wyremontowana niedawno, na odcinku Wilczyska - Nowy Sącz mamy super nowy asfalcik, co ciekawe w samym Nowym Sączu jest znacznie gorszy :mrgreen: Zaś od Tuchowa też jest dobry asfalt.
Na samej 977 ruch jest spory ale już od Wilczysk praktycznie jest lokalny. Ja jadąc 75 zawsze o dobre 10 - 30 minut jechałem dłużej niż moją trasą.

I smutna wiadomość : w Bogoniowicach ZAMKNĘLI drogę i trzeba się tłuc po parszywej 75 DRAMAT.
9000 ml A Rh-


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Ravir, dalej ta droga zamknięta w Bogoniowicach? Jakoś mało informacji na temat tego, kiedy to otworzą, w lokalnych mediach, a to przecież droga do przejścia granicznego.... Już kilka tygodni drga zamknięta, a tu pełny luzik... Ktoś wie, długo jeszcze?


kedarg
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 06-02-2010, 18:32

Post autor: kedarg »

Planowany termin zakończenia robót przewidziany na 31.10.2011r. Więc jeszcze w tym roku powinno być przejezdne.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Dokładnie - remont wg planu to konieć Października - czy coś po drodze nie "wyjdzie" nie wiadomo.

Można objechać ten odcinek kilkoma drogami najkrótsza wiedzie bitymi drogami przez las :mrgreen: służbową Skodą Fabią przejechalem - Nawigacja mnie prowadziła :mrgreen: ale to było RAZ - pierwszy i ostatni. Dłuższy i lepszy jakościowo objazd (asfalt) też jest nie opłacalny - wąska droga i małe prędkości powodują, że się nie opłaca jechać. Na dziś pozostaje droga przez Wojnicz i dalej klasycznie 75
9000 ml A Rh-


Autor tematu
Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

Dzisiaj wszedłem sobie na forum tarnowskich inwestycji i natknąłem się na wątek "Rzeszów, a Tarnów?" Użytkownik ADMINISTR zamieścił bardzo ciekawy wpis:

http://www.tfi.iulotka.com.pl/viewtopic ... ff9b#p7045


wejss
Rhetor
Posty: 1646
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Bardzo dobry artykuł. Według mnie najlepsza opcja to utworzenie makroregionów np 7-8 lub utworzenie ok 30 miast wojewódzkich. Rzeszów jest kulturowo i historycznie pustynią.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

wejss pisze:Bardzo dobry artykuł. Według mnie najlepsza opcja to utworzenie makroregionów np 7-8 lub utworzenie ok 30 miast wojewódzkich. Rzeszów jest kulturowo i historycznie pustynią.
Lepsze wydaje mi się te 7-8 regionów obdarzonych autonomią jaką domagają się Ślązacy z prawem do własnych podatków. W gestii rządu centralnego były by tylko te funkcje których regiony nie mogą spełnić np. polityka zagraniczna, obronność być może stanowienie części prawa. W okresie przejściowym można by przez np 10 lat utworzyć jakiś fundusz janosikowy, aby zmniejszyć różnice rozwoju tych biedniejszych.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1646
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Idąc tym tokiem myślenia, trzeba zapewnić autonomię nie tylko ślązakom ale też : Kaszubom, Łemkom, Ukraincom itd.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

wejss pisze:Bardzo dobry artykuł. Według mnie najlepsza opcja to utworzenie makroregionów np 7-8 lub utworzenie ok 30 miast wojewódzkich. Rzeszów jest kulturowo i historycznie pustynią.
A może najwyższy czas pogodzić się z tym, że Rzeszów się wybił i aktualnie jest ośrodkiem większym i ważniejszym niż Przemyśl czy Tarnów. Opisywane w artykule sprawy są może i prawdziwe, ale to zamierzchła historia. Tak samo jest z Katowicami, które jakieś 150 lat temu były małą wioską, a teraz są głównym ośrodkiem miejskim na Górnym Śląsku, a ważne przed laty ośrodki takie jak Opole czy Racibórz zostały daleko w tyle.

wejss pisze:Idąc tym tokiem myślenia, trzeba zapewnić autonomię nie tylko ślązakom ale też : Kaszubom, Łemkom, Ukraincom itd.
Pomyłka. Mowa o autonomii Śląska a nie Ślązaków. Poza tym zgadza się - istnieją pomysły, by rodzaj autonomii nadać poszczególnym regionom: Śląskowi, Mazowszu, Małopolsce itd.

ODPOWIEDZ