Tarnowskie media

Wiadomości "z miasta".

Cubaza
Rhetor
Posty: 3863
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

starówka pisze:Cubaza, to jest temat który poruszyłem też w innym wątku, czemu nie można podnieś w ten sposób atrakcyjność starówki, są ludzie którzy chętnie zamieszkają w centrum bo to oszczędność kosztów dojazdu, a tym samym zapłacą za wyższy standard,
A czy dzięki temu zwiększy się liczba osób mieszkających na starówce ? Czy nagle jak będzie światłowód to zamieszka tutaj 100 tyś osób? Tutaj na dużym terenie mieszka zbyt mało osób i zawsze będzie mieszkało zbyt mało osób, aby rozkopanie rynku było opłacalne dla kogokolwiek.
Tego niestety nigdy nie zmienisz, chyba, że pozwolisz, aby na starówce można było budować wieżowce.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6994
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

starówka pisze:Cubaza, to jest temat który poruszyłem też w innym wątku, czemu nie można podnieś w ten sposób atrakcyjność starówki, są ludzie którzy chętnie zamieszkają w centrum bo to oszczędność kosztów dojazdu, a tym samym zapłacą za wyższy standard,
Jaki wyższy standard?
Światłowód to medium jak każde inne, nie wiem czy wiesz, ale popularną skrętką też prześlesz sygnał 1 Gb/s.
Tam akurat to by była tylko wygoda administratorów i serwisantów w czasie burzy jak są przewieszki - po świetle nie idą impulsy elektryczne bo i po czym, jak kabel jest pod ziemią to murza mu raczej nie straszna, a jak dobrze walnie w kamienicę to i konwertery światłowodowe może popalić i posprzątane, bo nie będzie działać :P

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11134
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Zacznijmy od tego, że na starówce są światłowody. Idą górą, ale jest tego tam trochę.
Nikt nie bawi się w kopanie w tamtym rejonie, bo to jest koszmar przede wszystkim administracyjny. To jest część zabytkowa i bez służb "archeo" nie da rady.
Dla ISP liczy się kasa, a zwrot z inwestycji w tamtym rejonie jest bardzo kiepski.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

no to doszliśmy do wniosku, że się nie da i że się nie chce,
pozostając w temacie dodam że istnieje też kwestia "psa ogrodnika", mam koło siebie dużą, ważną instytucję, która sama otrzymała kabel przez inne budynki, ale oni nie podadzą go dalej bo nie i już


Ricardo
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

A na stronie kablówki widnie komunikat że sama telewizja TVM nie została sprzedana, i tym samym nadal produkować będzie program


Croolick
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 14-03-2011, 17:28

Post autor: Croolick »

no ale wiadomo dokładniej co z nim? stream w internecie czy dzierżawa kanału w MM?

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

i myślicie że na samym lokalnym kanale się utrzymają,
z czego?
z reklam salonu fryzjerskiego, auto gazu czy może restauracji,
co przyciąga Was do oglądania tego programu?
okrojone, powtarzające się relacje z imprez sportowych, czy może transmisje z rady, a może pseudo zabawne programy na żywo
ja za taki kanał regionalny dziękuję, wole nie mieć nic

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7688
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

starówka pisze:i myślicie że na samym lokalnym kanale się utrzymają,
z czego?
Wiesz - to jest ich sprawa. Jak tylko będą mieli $$, to będą nadawać. A ty możesz jedynie nie przełączać kanału na ich program.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

ad2222, faktycznie ich sprawa, a nawet bardzo drogie hobby, proponuje kanał na You Tube koszty nadawania ograniczone do zera


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Post autor: Wojtasek »

A jak wygląda sprawa z prędkością internetu i ogólnym funkcjonowaniem w zeto?
Mianowicie ostatnio zadzwoniłem do nich ponieważ jak na 100 mbs i po niedawnym formacie komputer strasznie mulił na stronach.
Wykonałem polecenia serwisanta tzn.sprawdziłem stan kabla,gniazda,wtyczki-chociaż zrobiłem to zanim zadzwoniłem bo do tego to nie trzeba być informatykiem z dyplomem.
Po tych wszystkich zabiegach stwerdził,że u niego wszystko wygłąda na sprawne z moim łączem.
Trochę zdziwiło mnie kiedy powiedział,że może zajrzeć do mnie jakiś serwisant oczywiście odpłatnie.
Czy przypadkiem jak zgłaszam jakąś usterkę dostawcy mediów,to nie jest on zobowiązany usunąć jej za darmo?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6994
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Wojtasek, tak, jeśli usterka jest po jego winie, a jeśli nie, to sorry, ale z czegoś trzeba żyć :P
Najprostszy test: podepnij w tamto miejsce inny komputer, zobaczysz o co chodzi.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Czy przypadkiem jak zgłaszam jakąś usterkę dostawcy mediów,to nie jest on zobowiązany usunąć jej za darmo?
Skoro serwisant zdiagnozował, że łącze jest OK to dlaczego nadal twierdzisz inaczej ? W dzisiejszych czasach każda poważna firma ma na tyle zaawansowany sprzęt, że jest w stanie na 99 % zdiagnozować usterkę bez wizyty.
Wojtasek, tak, jeśli usterka jest po jego winie, a jeśli nie, to sorry, ale z czegoś trzeba żyć
Tu nawet nie chodzi o to, że z czegoś trzeba żyć bo pewnie na serwisie majątku nie zarabia żaden z ISP. 90 % awarii powodowanych jest przez klienta i pewnie stąd informacja płatnej wizycie.


Anna
Obywatel
Posty: 8
Rejestracja: 08-04-2011, 15:58

nowe koszty internetu

Post autor: Anna »

Witam
Piszę tutaj, aby nie zakładać nowego wątku. Chcę zapytać, czy inni użytkownicy dawnego IS i Kablowki też są zaskoczeni nowymi cenami. Gdy Media przejely IS podano informację, że miasto Tarnow otrzyma swoją ofertę i nie będzie drożej. Dziś otrzymałam nowy cennik internetu ( w kablu). Do tej pory płaciłam 55 zł, dzis widzę w tabeli kwotę 67 zl oraz (!) opłaty za podłączenie do sieci 200 zl. ( choć jestem podłączona). Mogę złozyć oczywiście wypowiedzenie.
Popytałam trochę, znajomi w tej samej klatce w grudniu podpisali umowę na pakiet Internet+ Telewizor za 47 zł.
Dzwoniłam dziś do Medii, pytałam o ewentualne promocje na taki pakiet, otrzymałam niepweną dość odpowiedź, ze wynosiłaby około 60 zł.
Mówiąc szczerze, pogubiłam się, w ofertach panuje chaos- co innego mówi konsultatnt, co innego jest na stronie interentowej, co innego mam napisane na papierowej ofercie.
Jutro wybieram się do Biura Obsługi po szczegóły, ale wcześniej pytanie: czy ktoś w ostatnich dniach podpisał umowę na podobną promocję?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6994
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tu masz podobną sytuację dotyczącą kablówki w IS: http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?p=48820#48820
Tam jest napisane, że od 1.06 to obowiązuje.

ODPOWIEDZ