Strategia rozwoju Tarnowa

Wiadomości "z miasta".

marpie
Obywatel
Posty: 82
Rejestracja: 30-11-2009, 01:28

Post autor: marpie »

Dorota1975 pisze:coś na kształt labiryntu; dwie grupy i zadanie banalne - wtargnięcie na teren drużyny przeciwnej i zdobycie niewielkiej bazy, ale tak, by nie dać się zepchnąć z wąskiej drogi, nie dać się przeciągnąć na pole przeciwnika, nie dać się wypchnąć z pola przeciwnika jeśli już tam się trafiło
Wiem! Wiem! Wiem! Toż to nasza polityka :) Ta wielka i ta lokalna :) Tak czy inaczej, to od najmłodszych lat uczymy się przetrwania i walki. Ale trzeba mieć do tego warunki, dlatego budowa obiektów sportowych jest na miejscu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dorota1975 pisze:Rysowało się na asfalcie coś na kształt labiryntu; dwie grupy i zadanie banalne - wtargnięcie na teren drużyny przeciwnej i zdobycie niewielkiej bazy, ale tak, by nie dać się zepchnąć z wąskiej drogi, nie dać się przeciągnąć na pole przeciwnika, nie dać się wypchnąć z pola przeciwnika jeśli już tam się trafiło... Ale nazwy nie pamiętam :-(
My to nazywaliśmy "maus" czy jakoś podobnie. Pole gry wyglądało mniej więcej tak:

Obrazek


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

dokładnie to!!! dzięki :mrgreen:


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »


Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Tylko pozazdrościć.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

marpie pisze:
trix pisze:Ja z babami nie lubiłem grac
Eeee to Ty taki nijaki. Baba za piłką, ja za nią (sam nie wiem czy za babą czy za piłką), baba gleba, ja na babę i ... czasami niechcąco pomacało się cycuszki. To były zajęcia integracyjne :)
Judo jest do tego lepsze :-P.


marpie
Obywatel
Posty: 82
Rejestracja: 30-11-2009, 01:28

Post autor: marpie »

trix pisze:Judo jest do tego lepsze :-P.
To tak jak płacić opłatę klimatyczną w kurortach, czyli zjeść ciastko i mieć ciastko. Albo inny przykład: kiedyś baby w polu rodziły, dały dziecku szmatę z cukrem i poszły dalej kopać ziemniaki, a teraz? szkoła rodzenia, phiiii ...


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Wielka Metropolia ;) jaką są Myslenice też daje radę.

http://ww6.tvp.pl/8979,947532,1.view


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

marpie, to ze judo jest lepsze w macankach nie znaczy że po to je wymyślili.

Deto, widze ze będziesz niedługo miał czerwony pas :D.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:marpie, to ze judo jest lepsze w macankach nie znaczy że po to je wymyślili.

Deto, widze ze będziesz niedługo miał czerwony pas :D.
Przyganiał kocioł garnkowi!

Temat dotyczy Strategii Tarnowa, czy ktoś ma w tym temacie coś do powiedzenia? Przypominam, że budżet Tarnowa to 609 mln zł, tam też są inwestycje! Też są wnioski unijne też są środki zewnętrzne.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jeżdżąc po Tarnowie widać standardowy objaw - koniec roku się zbliża, trzeba wydać kasę. Co kawałek robią jakieś chodniki (oczywiście z kostki, bo słoń musi mieć z czego żyć). Pewnie na wiosnę będą poprawiać, bo pogody nie ma na kostkowanie.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jakub Kwaśny pisze:Przyganiał kocioł garnkowi!
JAkubie, to nie do Ciebie wieć, może przestaniesz robić za strażnika teksasu, czy może ścigaszu :-P.

Jak sam zauważyłeś temat jest o inwestycjach, więc może obniżą krawężnik przy wjeździe na ścieżke rowerową od klikowskiej . Zapewne potrzeba do tego przetarg, określenie budżetu, i wykonanie w 2012, a może sie to uda zrobić po ludzku :-P.
Kiedyś coś mi sie obiło o uszy na temat lotniska w Tarnowie, czy też okolicach, sa jakieś wzmianki na ten temat ??
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Właśnie wyburzają magazyny na Szujskiego/Szkotnik... Oby to wszystko poszło jak najszyciej. Z drugiej strony, pamiętam, że jak jeszcze jakieś 25 lat temu w tych magazynach był magazyn mebli, to się tam w chowanego bawiliśmy (nie ma to jak leżeć na wysokości 3 metrów nad ziemią na jakiejś kanapie i czekać, kiedy cię ktoś znajdzie)... Kurczę, świat się zmienia...

Fajnie, że Mr Ścigała nie czeka z wszystkimi tymi inwestycjami na miesiąc przed wyborami, tylko cały czas coś się dzieje. Tu mu oddaję honor, bo jeśli chodzi o oświatę, to trochę wrrrr...

[ Dodano: 10-12-2009, 16:52 ]
Właśnie mamy w Gdańsku PGE Arenę za 35 mln złotych. Czy ktoś pomyślał, żeby podobne "naming rights" do akwaparku sprzedać jakiejś firmie z Tarnowa czy okolic?

typu Brukbet Akwapark, czy Enion Akwapark czy PGNiGe Akwapark... i wziąć za to przynajmniej z kilka milionów?

nie wspomnę, że taką akcją można by też objąć stadion Unii i mieć trochę kasy na remonty, ewentualnie zadłużyć najpierw i zainwestować, a potem sprzedać prawa do nazwy (może chętniej ktoś kupi).

nie wykorzystaliśmy jako Tarnów parę lat temu boomu budowlanego, kiedy Leyer miał przychody pewnie z 400% większe niż wcześniej, żeby coś takiego zrobić...

ODPOWIEDZ