Smartshop

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

A na czym? Na tym, że pogotowie nie przyjedzie żeby ratować starszego, poważanego faceta, bo właśnie jadą na odtruwanie gówniarzy? Czy może na tym, że nie ma pieniędzy na przeszczep u małego dziecka, bo banda ćpunów przesadziła i poszły grube setki tysięcy na ich odwyk i rehabilitację, po przebyciu których pójdą dalej ćpać?
Na tym że odpowiadasz za to co robisz. Nie ma wolności bez odpowiedzialności. Za to tacy jak wy twierdza odwrotnie; robię co che a niech się martwi kto inny, i kto inny za to odpowiada. Na dojazd do dziadka będzie kasa jak nie będzie sie leczyć ćpunów i pijaków, bo dla nich pieniądze są z kasy którą ten własnie dziadek płacił całe życie i dla niego nie ma bo LECZYMY uzależnienia. Jak taki jeden z drugim mądry chce pić ćpać to niech sie potem leczy za swoje. Proste nie ??. Moja babcia trafiła do szpitala i nie chcieli jej operować bo jest za stara !!!!. Całe życie płacisz składkę żeby potem skonać w bólach. To jest tzw sprawiedliwość społeczna.
Keleos pisze:Powiesz: nie leczyć ich! To zapytam: "a co, jak ktoś siłą poda dziecku dopalacz i trzeba będzie go ratować?" Fajnie się mówi o wolności. Super to brzmi i można się wylansować, że się nie jest socjalistą i jest się kowalem swojego losu. Otóż nie jest się.
Nie zawsze się jest, ale chyba masz mózg i możesz wybierać czy sobei ćpać czy nie. Jeżeli nie masz mózgu to trudno, sprzedaj sie w niewole żeby ktoś inny Ci mowił co masz jeść pić co i jak robić. Ja tak nie chcę.
Za dzieci odpowiadają rodzice.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

O czym Ty w ogóle mówisz? Jaki mózg? Przecież napisałem jasno: ktoś komuś podaje dopalacze - tamta osoba nie ma o tym pojęcia! Mówię o odurzaniu ludzi na dyskotekach i w klubach - to wcale nie jest jakaś tania sensacja z tabloidów, to się dzieje.
Co to ma wspólnego z mózgiem i sprzedawaniem się do niewoli?

Defekator - nie trolluj! ; P

A tak poważniej to jest tylko jedna osoba na tym forum, którą zdarza mi się tym mianem nazywać i wcale nie jestem odosobniony w tym poglądzie.

A tłumaczenia typu "tylko trole nazywają innych trolami" to wiesz... wszystkich sędziów należy wsadzić za kratki jako przestępców, bo nazywają innych przestępcami...


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

trix pisze:Na tym że odpowiadasz za to co robisz. Nie ma wolności bez odpowiedzialności. Za to tacy jak wy twierdza odwrotnie; robię co che a niech się martwi kto inny, i kto inny za to odpowiada. Na dojazd do dziadka będzie kasa jak nie będzie sie leczyć ćpunów i pijaków, bo dla nich pieniądze są z kasy którą ten własnie dziadek płacił całe życie i dla niego nie ma bo LECZYMY uzależnienia. Jak taki jeden z drugim mądry chce pić ćpać to niech sie potem leczy za swoje. Proste nie ??. Moja babcia trafiła do szpitala i nie chcieli jej operować bo jest za stara !!!!. Całe życie płacisz składkę żeby potem skonać w bólach. To jest tzw sprawiedliwość społeczna.
Też nie do końca. Bo co z ludźmi, którzy leczą się na otyłość, mają bulimię czy anoreksję. Otyli są uzależnieni. Tyle, że od jedzenia.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Keleos pisze:O czym Ty w ogóle mówisz? Jaki mózg? Przecież napisałem jasno: ktoś komuś podaje dopalacze
Zdaje sie że na to jest paragraf, więc o co chodzi ??. A no o to że prawo w państwie socjalistycznym, jest tylko dla maluczkich.
Keleos pisze:Mówię o odurzaniu ludzi na dyskotekach i w klubach - to wcale nie jest jakaś tania sensacja z tabloidów, to się dzieje.
Wybacz, ale jeżeli ktoś idzie na dyskę to wlicza w to ryzyko, tak jak ja idąc wiejską droga że mnie potrąci samochód. Mogę nie iść.
Keleos pisze:Co to ma wspólnego z mózgiem i sprzedawaniem się do niewoli?
Taki skrócik, nie chce mi się rozpisywać drugi raz, skasował mi posta. Mam nadzieję że to przeżyjesz :].
Deto pisze:Też nie do końca. Bo co z ludźmi, którzy leczą się na otyłość, mają bulimię czy anoreksję. Otyli są uzależnieni. Tyle, że od jedzenia.
Nie rozumiem. są uzaleznieni, ale chyba nikt im nie kazał jeść ponad stan albo odchudzać sie ponad stan :).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

No tak, idąc na dyskotekę liczę się z tym, że spożyję narkotyki.. człowieku, odejdź od monitora i wyjdź do ludzi o.O

Radio Maryja kłamie. Poważnie.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Idąc na dyskotekę liczysz sie z tym że ktoś Ci je poda wbrew Twojej woli, czyż nie ??.

Nie wiem co w RM opowiadają, więc trudno mi skomentować. Podobno Ted ostatnio zliberalniał, podobno.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Keleos pisze:No tak, idąc na dyskotekę liczę się z tym, że spożyję narkotyki.. człowieku, odejdź od monitora i wyjdź do ludzi o.O

Radio Maryja kłamie. Poważnie.
Sam napisałeś, że się to czasem zdarza. Zatem tam idąc powinieneś mieć na uwadze, że ktoś może dorzucić Ci dopalacz (chociaż nie wiem po co) lub pigułkę gwałtu i niecnie wykorzystać ;) Zatem jak ktoś tam idzie niech nie zostawia drinka na stoliku wychodząc do ubikacji i ogólnie zachowuje się tak jak poradniki dla dobrze prowadzących się nastolatków radzą;)
Zresztą, jeżeli chodzi o pytanie leczyć czy nie, to taką osobę, którą podstępem lub przemocą zmuszono do spożycia szkodliwych substancji jest stosunkowo łatwo odróżnić od kogoś kto trafia 10 raz na detoks.
Ciekawszy aspekt poruszył Deto z ludźmi otyłymi. Bo faktycznie generalnie też sobie sami szkodzą, a nie finansują własnego leczenia w takim stopniu jak palacze czy nałogowi alkoholicy.
Jakoś bardzo bym nie chciał, aby przez ich istnienie zaczęto delegalizować tłuste potrawy, bo jak ogólnie za nimi nie przepadam to czasem miło jest coś takiego zjeść. Niestety istnienie służby zdrowia która działa tak jak obecnie czyli z ogólnonarodowej zbiórki pieniędzy do takiego rozwiązania doprowadzić wcześniej czy później musi. Być może obecnie wydaje się to absurdalne, ale tak samo absurdalny wydawał by się zakaz palenia w miejscach publicznych jeszcze 20 lat temu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Widziałem na tej lawecie koło PKS co wcześniej Tarnowianie potęgowali biały plakat z czerwonym napisem "Nie łykaj byle czego". To coś w temacie czy zupełnie nie?
29500ml B Rh+... A Ty?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Post autor: kari »

Odblaskowe obrysy sylwetek leżących ludzi pojawiły się na chodnikach przed łódzkimi sklepami z dopalaczami w nocy z niedzieli na poniedziałek. Po południu w poniedziałek kontury poprawiono na "policyjny" biały kolor i dodatkowo umieszczono obok nich ostrzegawcze napisy...

Może jak by w Tarnowie zorganizować taką akcje?
Załączniki
4c8e5ee3be2f7_k1.jpg

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dobre, dobre :)


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Malowanie trupów na NIE SWOJEJ posesji jest legalne?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Post autor: kari »

Koleos tę akcje wspierał prezydent miasta Łódź.A chodniki nalezą do miasta.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Keleos pisze:Malowanie trupów na NIE SWOJEJ posesji jest legalne?
Na chodniku nie posesji :P
Z tego co się orientuję, to za remont chodnika płaci miasto, a nie właściciel kamienicy.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A skąd miałem wiedzieć, że prezydent to patronował? Nikt o tym nie napisał.

Wyglądało jak grupa społeczniaków dewastująca miejskie chodniki. To raz.

Dwa - za chodnik przed lokalem często odpowiada właściciel lokalu (patrz: odśnieżanie). Stąd moje założenie, że ten kawałek chodnika może należeć do sklepu.

Jeśli miasto temu patronuje, to kolejny ruch ośmieszający polski system prawny. Prezydent miasta stara się zniszczyć LEGALNIE prosperujący sklep? Chyba ktoś im udzielił zgodę na sprzedaż tego w tym miejscu, prawda?

Ciekawe czy wspierałby akcję malowania trupów przed piekarniami z hasłem: "NIE dla konserwantów!"


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Post autor: kari »

Prezydent Łodzi zamknął już jeden sklep z dopalaczami.

ODPOWIEDZ