Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

kato
Rhetor
Posty: 2708
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

LaRg pisze:@Roberto - odpuść. Oni nawet jak to zobaczą: https://www.facebook.com/OptymalizacjaZ ... 926032472/" onclick="window.open(this.href);return false; to i tak powiedzą że ustawka. Ten typ tak ma. Czytam to forum od jakiegoś czasu i widzę że tu do stałych wypowiadaczy logika nie przemawia.
Podoba mi się praca kamery. Zbliżenia, różne kąty. I ten dreszczyk emocji. Prawie taki sam, jak z cumowania statku aborcyjnego w Polsce. Było niebezpiecznie...
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


LaRg
TW
Posty: 135
Rejestracja: 23-09-2015, 10:19

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LaRg »

Powitanie w Finlandii z wczoraj http://www.rt.com/news/316507-refugee-p ... s-finland/" onclick="window.open(this.href);return false; i fajne ciepłe komenty Finów pod nim.


LaRg
TW
Posty: 135
Rejestracja: 23-09-2015, 10:19

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LaRg »

Tarnowscy Syryjczycy: "Nie wszyscy muzułmanie są niebezpieczni" http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... ezpieczni/" onclick="window.open(this.href);return false; no to uspokoiłem się :D


bpeor
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 01-06-2015, 09:34

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: bpeor »

W Syrii znaliśmy wielu muzułmanów. Niektórzy z nich popierają rząd i żyją w dobrych relacjach z chrześcijanami. Niektórzy też stracili pracę, rodziny i domy. Dlatego nie możemy powiedzieć, że wszyscy muzułmanie są niebezpieczni. Jednak obok nich żyją też ludzie, którzy nie otrzymali dobrego wykształcenia i trafili do grup terrorystycznych. Oni dostają pieniądze i broń, żeby walczyć z rządem
hehe, a co na to nasze media? Reżim Syryjski:P


kamelia
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 28-09-2015, 10:21

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kamelia »

Z muzułmanami, arabami itd. jest taki problem, że zależy kto emigruje do Polski. Zdarza się niestety sporo niewyedukowanych, prostych ludzi o postawie roszczeniowej. O tyle,o ile ci niewykształceni, którzy za wszelką cenę chcą uciec stamtąd,myśląc, że Eu to raj obiecany, to jak przyjeżdzają,np do Polski, to jest wielkie rozczarowanie. Niestety, ci gorsi, co nic sobą nie reprezentują, psują renomę normalnym Arabom, którzy są na wysokim poziomie-kulturalni i wykształceni. Określenie ciapaci, to najgorsze dla nich, coś na wzór "czarnucha",więc nie powinno się ich tak nazywać. Ich język-język arabski jest trudny, zarówno w piśmie jak i w mowie, ale im z kolei jest łatwo się uczyć języków obcych, sporo z nich zna j.angielski, a znam arabów, którzy ładnie mówią po polsku. Gdyby tylko mieli chęci do pracy.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Postawę roszczeniową będzie miało dopiero kolejne pokolenie, w którym obudzi się "duch patriotyzmu i powrotu do korzeni".
To ich się powinniśmy bać najbardziej.


LaRg
TW
Posty: 135
Rejestracja: 23-09-2015, 10:19

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LaRg »

Mocne! :) https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=5690C987" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

@LaRg: chyba mocno śmieszne.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


kato
Rhetor
Posty: 2708
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: kato »

Najpierw film, z którego nic nie wynika, potem 'zadymy' w Finlandii. Teraz pismo desperata.
W tle gwałty i wysadzane kołyski.
Co dalej?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:@LaRg: chyba mocno śmieszne.

Raczej mocno przerażające, bo to nie jest głos pojedynczego znudzonego frustrata, ale wielu ludzi tak uważa.

Widać, że spora część wyborców w kwestiach polityki międzynarodowej nie ogarnia zupełnie nic i jest przekonana, że dbanie o interes narodowy w tej kwestii polega na tupaniu nóżkami i głośnym krzyczeniu co nam się nie podoba. Że jak się będzie odpowiednio długo i głośno krzyczeć "nie zgadzam się" lub "my rządamy" to będzie to skuteczna twarda polityka przynosząca korzyści. No i niestety po wyborach będziemy mieli też najprawdopodobniej rząd, który też tak uważa.

Tymczasem gdyby Kopacz w kwestii uchodźców broniła do końca tej z góry przegranej sprawy to po pierwsze nie zyskała by absolutnie nic - tak jak nie zyskały Węgry, Czechy i Słowacja ale dodatkowo stracilibyśmy resztę możliwości wpływu na politykę Unii w kwestii Rosji podczas zbliżającej się wielkimi krokami rewizji tych stosunków ze względu na rosyjskie zaangażowanie w Syrii.
Zostalibyśmy z chłodnymi relacjami z zachodem i bardzo złymi ze wschodem - ideał "niezależnej i skutecznej" polityki wg pana Kaczyńskiego i jemu podobnych.

Ciężko za coś pochwalić rząd Kopacz - ale tą sprawę rozegrała tak dobrze jak to było możliwe.Tu mnie zaskoczyła, bo byłem pewien, że ze względu na zbliżające się wybory poświęci interes kraju na rzecz interesów partii i zagłosuje bezsensownie przeciw, zgodnie z wolą opinii publicznej, ponosząc realną klęskę na wszystkich frontach ale osiągając wspaniałe moralne zwycięstwo które będzie mogła sprzedać podczas kampanii.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: dzik »

Taka ciekawostka :
http://swiat.newsweek.pl/imigranci-bez- ... 084,1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Polak Szkot dwa bratanki*


LaRg
TW
Posty: 135
Rejestracja: 23-09-2015, 10:19

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LaRg »

defekator pisze:zagłosuje...zgodnie z wolą opinii publicznej
Premiera z PO działająca zgodnie z wolą społeczeństwa? Żarty?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

Dlaczego żarty? Ostatnio przecież popełniła parę głupot robiąc rzeczy, które oczekuje społeczeństwo a przynajmniej jakaś jego istotna część. Myślałem zatem, że tutaj się to powtórzy a tu zaskoczenie - dla odmiany zachowali się rozsądnie.

A kontekst zacytowanej przez Ciebie mojej wypowiedzi był całkiem inny niż po wprowadzonych "cięciach".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


LaRg
TW
Posty: 135
Rejestracja: 23-09-2015, 10:19

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: LaRg »

@defekator - czyli działanie przeciwko własnemu społeczeństwo prze premiera - to dla Ciebie działanie rozsądne? No to gratulacje.
Taka postawa - to chyba tylko w Polsce jest możliwa ... :(

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Uchodźcy z Syrii w Tarnowie

Post autor: defekator »

LaRg pisze:@defekator - czyli działanie przeciwko własnemu społeczeństwo prze premiera - to dla Ciebie działanie rozsądne? No to gratulacje.
Taka postawa - to chyba tylko w Polsce jest możliwa ... :(

Premier ma działać przede wszystkim w interesie własnego kraju bo społeczeństwo w swej masie bywa omylne. Jak społeczeństwa zapytasz czy dać każdemu 100 baniek to społeczeństwo krzyknie DAĆ!. Społeczeństwo może decydować o tym kiedy posyłać dzieci do szkoły (i tu mamy ośli głupi upór PO) ale zupełnie nie nadaje się do tego aby decydować o szczegółach prowadzenia polityki zagranicznej.

Zresztą w przedostatnim moim poście wytłumaczyłem o co mi chodzi na tyle dokładnie, że powyższy brak zrozumienia mogę tłumaczyć jedynie albo złą wolą albo obecną kampanią wyborczą.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ