RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

W obszernym zażaleniu na areszt obrońca podejrzanego zaskarża decyzję w całości i zarzuca naruszenie przepisów prawa proceduralnego i Kodeksu karnego, powołując się m.in. na odmowę udostępnienia akt śledztwa oraz brak podstaw do zastosowania aresztu tymczasowego. Wnosi o uchylenie aresztu lub zamianę tego środka na poręczenie osobiste udzielone przez 46 osób, poręczenie majątkowe w wysokości 250 tys. zł, zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu oraz dozór policyjny.

Nie wiadomo, kim są poręczające za Ryszarda Ś. osoby. Obrońca podejrzanego prezydenta odmówił PAP rozmowy na ten temat.


za: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1 ... ,id,t.html

Wie, ze mu nie uchyla to od razu prosi o zamiane. No ciekawe jestem co bedzie sie dzialo.
Pozdrawiam szacownych, wierzacych w niewinnosc prezydenta ANONIMOW. :D
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Mr Greenback pisze:Wie, ze mu nie uchyla to od razu prosi o zamiane. No ciekawe jestem co bedzie sie dzialo.
Zawsze się tak wnosi, to nic nadzwyczajnego.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Mr Greenback pisze: Pozdrawiam szacownych, wierzacych w niewinnosc prezydenta ANONIMOW. :D
O ile się nie mylę, to poręczający nie poręczają za niewinność. Poręczenie raczej dotyczy faktu, że aresztant po zwolnieniu z aresztu nie ucieknie, nie będzie utrudniał śledztwa czy będzie stawiał się na wezwania prokuratury czy sądu. Takie poręczenia to zdaje się norma w przypadku osób pełniących różne funkcje i nie tylko... Poręczającymi są zazwyczaj znane osoby fizyczne (hierarchowie kościelni, autorytety, osoby znane, osoby funkcyjne) lub też organizacje pozarządowe. Mr Greenback sądziłem, że kto jak kto, ale ty to wiesz ;)

Więcej w jutrzejszym, papierowym, wydaniu Gazety Krakowskiej.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11084
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A co się dzieje z takimi osobami, jeśli poręczą, a gość ucieknie na Kajmany? Tak z ciekawości pytam.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Bardzo się wtedy wstydzą i ubolewają. Prawnych konsekwencji praktycznie brak.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Dlaczego Ci poręczyciele Prezydenta nie chcą zrobić tego oficjalnie? Tylko jakieś potajemne zebranie podpisów czy oświadczeń (nie wiem w jakiej to jest formie). Skoro są tacy pewni Jego osoby niech się ujawnią. Cała ta sytuacja mnie śmieszy.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Czyli takie ''poręczenie'' nie jest żadnym poręczeniem bo za gościa nikt nie odpowiada prawnie . Zwykły świstek podpisany przez towarzystwo wzajemnej adoracji.
Mam nadzieje że opublikują listę tych zbawców pana Ś a w razie ewentualnego prawomocnego skazania wyborcy czy opinia publiczna rozliczy tych państwa .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Jak widzę, niektórym nie przejdzie przez klawiaturę krótkie - tak, podpisałem; tak, poręczyłem...


Maciek
Obywatel
Posty: 58
Rejestracja: 28-08-2010, 16:50

Post autor: Maciek »

W dzisiejszej Gazecie Krakowskiej ma być lista tych osób. Tak przynajmniej wczoraj napisali w jednym z artykułów na swojej stronie.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Jakub Kwaśny pisze:
Mr Greenback pisze: Pozdrawiam szacownych, wierzacych w niewinnosc prezydenta ANONIMOW. :D
O ile się nie mylę, to poręczający nie poręczają za niewinność. Poręczenie raczej dotyczy faktu, że aresztant po zwolnieniu z aresztu nie ucieknie, nie będzie utrudniał śledztwa czy będzie stawiał się na wezwania prokuratury czy sądu. Takie poręczenia to zdaje się norma w przypadku osób pełniących różne funkcje i nie tylko... Poręczającymi są zazwyczaj znane osoby fizyczne (hierarchowie kościelni, autorytety, osoby znane, osoby funkcyjne) lub też organizacje pozarządowe. Mr Greenback sądziłem, że kto jak kto, ale ty to wiesz ;)

Więcej w jutrzejszym, papierowym, wydaniu Gazety Krakowskiej.
A ja sądziłem, że umiesz czytać ze zrozumieniem :lol: Gdzie ja napisałem: że poręczają za niewinność ?? Napisałem, że wierzą w niewinność, a nie że zaświadczają o jego niewinności poprzez poręczenie za to.
Ja osobiście na to bym nie poszedł (mówię o zamianie aresztu na kaucje). Każdy w śledztwie coś już dał. Złożył zeznania, śledztwo poszło dalej. A Pan Prezydent idzie w zaparte i myśli, że go wypuszczą. :lol:
A no tak..Przeciez jest niewinny...
Ostatnio zmieniony 09-10-2013, 08:46 przez Mr Greenback, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Autor tematu
MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Jakub Kwaśny pisze:Poręczającymi są zazwyczaj znane osoby fizyczne (hierarchowie kościelni, ..
Kulfon pisze: Zwykły świstek podpisany przez towarzystwo wzajemnej adoracji.
1. Wiktor Skworc

2. Andrzej Jeż

3. Jerzy Miller

4. Jacek Majchrowski

...

46.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Z tym poręczeniem to w ogóle wesoła sprawa. To jest niejako zaświadczenie honoru znane już ze średniowiecza. Tyle, ze wtedy honoru było więcej niż dzisiaj jest Biedronek w Polsce.Dlatego nikt tego nie kupi.
Takie "listy poparcia" to w ogóle śmieszna rzecz. Pamiętacie jak w Poznaniu poręczali za Paetza? Albo za Pablo Escobara pół Kolumbii ręczyło (drugie pól kontrolował kartel z Cali...)?
Patrz no prezydencie, bo mam deja vu:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... szcie.html
Będą zeznania-będzie poręczenie majątkowe.
Tytułem uzupełnienia dodam, że Prezydent Starachowic przyznał się w końcu do winy i po dobyciu dwuinstancyjnej batalii, rozpoczął w piatek odbywanie 3.5 letniego wyroku pozbawienia wolności. A więc w Polsce sprawiedliwość jednak tak strasznie nie kuleje.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Mr Greenback pisze:Z tym poręczeniem to w ogóle wesoła sprawa. To jest niejako zaświadczenie honoru znane już ze średniowiecza. Tyle, ze wtedy honoru było więcej niż dzisiaj jest Biedronek w Polsce.
Najważniejsze jest jednak poręczenie majątkowe, które w razie problemów ulega ściągnięciu na rachunek SP. Poręczenie od osób godnych zaufania ma ten tylko skutek, że gdyby pojawiły się jakieś problemy to sąd je wzywa do złożenia wyjaśnień i zawiadamia o sytuacji ich przełozonych. W tym wypadku chodzi o wzmocnienie przeświadczenia sądu, że podejrzany nie będzie utrudniał postępowania i stawi się na kazde wezwanie. Zażalenie musi być rozpoznanie niezwłocznie, więc pewnie niebawem się dowiemy co dalej.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Dom pisze:
Mr Greenback pisze:Z tym poręczeniem to w ogóle wesoła sprawa. To jest niejako zaświadczenie honoru znane już ze średniowiecza. Tyle, ze wtedy honoru było więcej niż dzisiaj jest Biedronek w Polsce.
Najważniejsze jest jednak poręczenie majątkowe, które w razie problemów ulega ściągnięciu na rachunek SP. Poręczenie od osób godnych zaufania ma ten tylko skutek, że gdyby pojawiły się jakieś problemy to sąd je wzywa do złożenia wyjaśnień i zawiadamia o sytuacji ich przełozonych. W tym wypadku chodzi o wzmocnienie przeświadczenia sądu, że podejrzany nie będzie utrudniał postępowania i stawi się na kazde wezwanie. Zażalenie musi być rozpoznanie niezwłocznie, więc pewnie niebawem się dowiemy co dalej.
Jasne, że kaucja jest tutaj najważniejsza. Ale powiedz szczerze Dom jakie to ma znaczenie te 250 000 kiedy gmina pokrzywdzona jest podobno na kilka milionów. Poza tym sąd gdzies tam ma z tyłu głowy całość śledztwa i wie, że sprawa wygląda rozwojowo i da szansę prokuraturze. Zwłaszcza, ze podobną sprawę, a wręcz identyczną już miał ---->
Ja nie na darmo wkleiłem artykuł o prezydencie Starachowic. Ta sama sytuacja. Nawet sąd ten sam (w sensie właściwości).
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Jest zatrzymany ponieważ istnieje ryzyko matactwa, a nie ryzyko ucieczki.
Poręczenie nie niweluje ryzyka matactwa.

ODPOWIEDZ