RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

lll, mam wrażenie, że pisujesz tutaj na forum w przerwach pomiędzy słuchaniem Radia Maryja, a czytaniem raportów komisji Macierewicza.
Czy to, że ktoś jest kojarzony z takim czy innym szyldem partyjnym dyskwalifikuje go jako kandydata na prezydenta. Młody wiek też nie jest tutaj silnym argumentem przeciw, żeby nie szukać daleko: Janusz Kwaśniak. Jest jednym z lepiej radzących sobie burmistrzów w Polsce, sprawny, aktywny i jeszcze mu się chce.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Baxon, Często słucham radyja, gdy jadę nocą samochodem. Polecam, bo pomaga nie zasnąć.

Szyld partyjny bez wątpienia jest istotny, bo pokazuje w jakim kierunku idzie polityka danej osoby. Nie dyskwalifikuje to osoby jako kandydata, bo na pewno są osoby, którym się podobał komunizm ze wszelkimi kolorami, a są też inni niedouczeni, którzy nie wiedzą czym był.

Nie zmienia to faktów o których pisałem, a brzmią one tak:

Głosowanie za absolutorium prezydenta
Głosowanie za podwyżką za prezydenta
a dla mieszkańców:
głosowanie za podwyżką opłat za śmieci


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

w ostatnich dniach można zaobserwować tendencje niestety "kopania leżącego "(prezydenta Ścigały ) przez ugrupowania quasi polityczne itp. w Tarnowie , których zainteresowania sprawami Tarnowa do czasu piątkowych wydarzeń było w moim odczuciu zerowe . gdy w tarnowskim środowisku sportu przelała się czara goryczy ( sesja rady miejskiej z 29 listopada) ,jako jedni z nielicznych w Tarnowie rozpoczęliśmy trudny dialog z koalicją rządzącą ,który przerodził się w bardzo merytoryczną wymianę zdań w kwestii zarządzania sportem i rozwoju sportu w Tarnowie , który trwał aż do debaty Radio Kraków w czwartkowe popołudnie .
niestety styl tych ataków odbiega od standardów , tym bardziej jestem przekonany że droga otwartego dialogu , którą obraliśmy była słuszna i prawdziwa .


psychoultras
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 09-09-2010, 20:34

Post autor: psychoultras »

Spotkałem w drodze do kościoła dwóch tarnowskich radnych.... wyglądali na przestraszonych i zagubionych. Rozmawiali głośno o tym że jedna z vice uciekła do USA... Może ktoś potwierdzić to info?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

doberman pisze:Dla mnie kandydatura pana Kwaśnego nie wchodzi w grę. Owszem ma zalety i przed nim jeszcze wiele. Ale niby wypowiadał sie (czasami) krytycznie o polityce R. Scigały aby za chwile poprzec jakiś jego projekt albo np głosowac za przyjęciem absolutorium. Mam obawy że mógł być w układzie R.Scigały. Obym się mylił
Towarzyskim to i może tak. Finansowym nie. Ogólnie polityka polega na trudnej sztuce utrzymania się w układzie, więc nie rozumiem tych wpisów tutaj o bezukładowych politykach i postulatach wybranai takowego na urząd Prezydenta. Polityk bez układu to ideowiec, a tacy nic nie załatwią, bo nie mają z kim tego zrobić...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

psychoultras pisze:Spotkałem w drodze do kościoła dwóch tarnowskich radnych.... wyglądali na przestraszonych i zagubionych. Rozmawiali głośno o tym że jedna z vice uciekła do USA... Może ktoś potwierdzić to info?
Zaraz, że uciekła... Co kilkanaście miesięcy jest w USA. I akurat wypadło teraz. Póki co, wolę myśleć, że to (nie)zwykły zbieg okoliczności.


psychoultras
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 09-09-2010, 20:34

Post autor: psychoultras »

Dorota1975 pisze: Zaraz, że uciekła... Co kilkanaście miesięcy jest w USA. I akurat wypadło teraz. Póki co, wolę myśleć, że to (nie)zwykły zbieg okoliczności.
To prosze jeszcze sprawdzić czy ta vice jest teraz na urlopie, L4 czy też samowolnie oddaliła się z pracy.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

lll pisze:Baxon, Często słucham radyja, gdy jadę nocą samochodem. Polecam, bo pomaga nie zasnąć.

Szyld partyjny bez wątpienia jest istotny, bo pokazuje w jakim kierunku idzie polityka danej osoby. Nie dyskwalifikuje to osoby jako kandydata, bo na pewno są osoby, którym się podobał komunizm ze wszelkimi kolorami, a są też inni niedouczeni, którzy nie wiedzą czym był.
Jest istotny, ale głównie przy przynależności partyjnej chodzi praktycznie tylko o światopogląd. SLD za to jest skreślone u mnie z automatu, przy czym w samorządzie porusza się zupełnie inne tematy i tu można pójść na pewne ustępstwa. Jeżeli chodzi o doktryny polityczne to niestety, ale wszystkie są utopią. Czy komunizm czy kapitalizm - dla złodziejstwa jest to nieistotne. Musielibyśmy zmienić całą mentalność jaką wykreowała nam nasza cywilizacja przechodząca w skrajności raz z ZSRR, a potem USA i UE... musielibyśmy całe społeczeństwo przetransformować na zasady życia społecznego panujące chociażby w Japonii. Oni w latach 40 je wdrożyli i dały im sukces. Wtedy można myśleć o pewnych modelach w gospodarce, które się sprawdzą. Chociaż z drugiej strony i nasza cywilizacja przecież od lat ma się niby opierać na takiej prostej rzeczy jak Dekalog, ale w praktyce prawie nikt się do niego nie stosuje. ;)
Mr Greenback pisze: Towarzyskim to i może tak. Finansowym nie. Ogólnie polityka polega na trudnej sztuce utrzymania się w układzie, więc nie rozumiem tych wpisów tutaj o bezukładowych politykach i postulatach wybranai takowego na urząd Prezydenta. Polityk bez układu to ideowiec, a tacy nic nie załatwią, bo nie mają z kim tego zrobić...
I tak będzie już zawsze, dlatego nie mamy czego oczekiwać dla naszego kraju. Jesteśmy już naznaczeni na parobków - obca waluta, koniec suwerenności, obcy kapitał, wszystko pod kontrolą zewnętrzną. Tak będzie bo sami nie mamy ani chęci, ani motywacji, ani pewnie po tylu latach degradacji nawet możliwości, aby pójść inną drogą.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Dorota1975 pisze:
psychoultras pisze:Spotkałem w drodze do kościoła dwóch tarnowskich radnych.... wyglądali na przestraszonych i zagubionych. Rozmawiali głośno o tym że jedna z vice uciekła do USA... Może ktoś potwierdzić to info?
Zaraz, że uciekła... Co kilkanaście miesięcy jest w USA. I akurat wypadło teraz. Póki co, wolę myśleć, że to (nie)zwykły zbieg okoliczności.
Skrzyniarz nie jedno wie o Rysku ;) :lol: ;-)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


belfegor
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 28-09-2013, 19:04

Post autor: belfegor »

defekator pisze: Karnowskiego też aresztowali na 3 miesiące. Sprawa była bardzo podobna. A sądy oddaliły wszystkie stawiane mu zarzuty. Tak jak pisałem ABW i prokuratura również czasem się mylą.
Przepraszam, ale z tego co wiem, to Karnowski z Sopotu nie został aresztowany, a tym bardziej na 3 m-ce. Chyba że masz inne źródło to proszę o podanie, bo inaczej to zwykłe wprowadzanie w błąd. Pozdrawiam!
P.S. Witam i przepraszam za pierwszy post na forum. Początki są trudne ;)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11704
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Faktycznie - coś poplątałem z tym aresztem.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Na mój rozum na to aresztowanie sąd musiał mieć ''papier'' podpisane zeznanie świadka/świadków? (bo na jakiejś podstawie musiał wydać ten areszt 3 miesięczny)
Jeżeli jednego to mamy słowo przeciw słowu jeżeli dwóch (świadka wręczenia i ''dajacego'') to Ś może mieć kłopoty?.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Kulfon pisze:Na mój rozum na to aresztowanie sąd musiał mieć ''papier'' podpisane zeznanie świadka/świadków? (bo na jakiejś podstawie musiał wydać ten areszt 3 miesięczny)
Jeżeli jednego to mamy słowo przeciw słowu jeżeli dwóch (świadka wręczenia i ''dajacego'') to Ś może mieć kłopoty?.
?
Gdyby Ryśka traktować jako kotleta, to byłby głownym daniem w Ugotowani w Tarnowie :lol: :lol:
Ps. Zapewniam Cię, że nie dostaje sie 3ech mscy aresztu na zwykłe zeznanie świadka. Ponadto zobaczycie w przeciągu msca Ryśka na wolności. Poręczenie majatkowe powinno wystarczyć jak zbiorą resztę dowodów.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


psychoultras
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 09-09-2010, 20:34

Post autor: psychoultras »

Przynajmniej "Rysiek z Klanu" już nigdy nie będzie nam się kojarzył z Piotrem Cyrwusem :)


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

psychoultras pisze:Przynajmniej "Rysiek z Klanu" już nigdy nie będzie nam się kojarzył z Piotrem Cyrwusem :)
Mnie z kolei już inaczej kojarzy się ten film:

Obrazek

ODPOWIEDZ