Komunikacją miejską jednak drożej!

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Goscinny pisze:ale ludzie pracują ciężko za połowę tego, co oni chcą dostać jako podwyżkę!
A wczym Ci ludzie mają problem?? W MPK cały czas potrzebują kierowców, więc drzwi stoją otworem.
Goscinny pisze:Firma leci na minusie, ale co tam - mieszkańcy się zrzucą, prawda?
No dokładnie, ale tak jest wszędzie że my najsłabsze ogniwo za wszsytko płacimy.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Socjalizm mnoży problemy, a nie daje żadnej odpowiedzi.
Nie wiem ile zarabiają kierowcy itp, przyznam szczerze że mało mnie to interesuje. Natomiast interesuje mnie cena biletu, która jest wysoka i za która ja płacę. Za bilet z Dębicy do Pustkowa podróżny płaci 2,80zł, tylko ze to jest odległość ok 13 km !!!. Ja wiem ze tam jest inne województwo, ale bez przesady.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:Socjalizm mnoży problemy, a nie daje żadnej odpowiedzi.
Nie wiem ile zarabiają kierowcy itp, przyznam szczerze że mało mnie to interesuje. Natomiast interesuje mnie cena biletu, która jest wysoka i za która ja płacę. Za bilet z Dębicy do Pustkowa podróżny płaci 2,80zł, tylko ze to jest odległość ok 13 km !!!. Ja wiem ze tam jest inne województwo, ale bez przesady.
Gdyby nie ten "socjalizm" za bilet płaciłbyś 10 zł, a kursów miałbyś tyle co na lekarstwo. W godzinach, gdy jest to opłacalne.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jakub Kwaśny pisze:
Gdyby nie ten "socjalizm" za bilet płaciłbyś 10 zł, a kursów miałbyś tyle co na lekarstwo.
Dziwnym trafem kapitalistyczni prywaciarze na trasach, które się pokrywają z trasami MPK bilety mają tańsze niż dotowane autobusy "socjalistyczne". Za 10 złotych to prywaciarz prawie do Mielca mnie zawiezie. Za podobną cenę w MPK mogę dojechać do Mościc i z nich wrócić jeżeli będę miał pecha w postaci przesiadki.
Więc tutaj mijasz się z rzeczywistością.
W godzinach, gdy jest to opłacalne.
Nie to co w komunikacji miejskiej. Autobus do Krzyża wcale nie jeździ co godzinę a w nocy po 23 jak się chce wrócić do domu inaczej niż na piechotę to nie trzeba wcale taksówki brać. :D (która kosztuje niewiele więcej niż to Twoje 10 złotych za autobus bez dotacji)

Z komunikacji miejskiej nie korzystam nie tylko dlatego, że taniej wychodzi mnie pojechać autem gdy z kimś jadę lub przejść na piechotę gdy jestem sam ale również ze względu na kiepską siatkę połączeń i długie oczekiwanie. Jeżeli aby wrócić z centrum w dzień powszedni na osiedle Zielone muszę nieraz czekać około 20 minut lub biegać z przystanku na przystanek (bo o płynnych przesiadkach z linii na linię można poza nielicznymi wyjątkami zapomnieć) - to zwyczajnie mi szkoda na to czasu. Nie jestem aż tak bogaty aby marnować go na komunikację miejską. Jak wygram w lotto to się będę nią woził ;)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Gdyby nie ten "socjalizm" za bilet płaciłbyś 10 zł, a kursów miałbyś tyle co na lekarstwo. W godzinach, gdy jest to opłacalne.
Nie wiem czy sam Pan wierzy, w to co Pan wypisuje, bo jeżeli tak, to tym gorzej.
defekator pisze: "socjalistyczne". Za 10 złotych to prywaciarz prawie do Mielca mnie zawiezie.
Nie wiem jak jest teraz ale całkiem niedawno, za 10 zł można było do Krakowa dojechać.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Trix nie siedź na forum, tylko zakładaj firmę przewozową i do dzieła! Toż to czysty biznes jest! ;) Tylko wiesz, utrzymuj nawet te nierentowne kursy i linie ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jakub Kwaśny pisze:utrzymuj nawet te nierentowne kursy i linie
A może ta 'nierentowność' bierze się z tego, że trasa i godziny jazdy są źle zaplanowane? Może wysyłane autobusy są po prostu za duże?

Nie znam się na komunikacji miejskiej, ale moim zdaniem Miasto powinno otworzyć przystanki dla każdej firmy przewozowej, może za ewentualną opłatą na utrzymanie tych przystanków - ale każda firma powinna być tak samo traktowana.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Sytuacja z wczoraj: jestem jedynym pasażerem w autobusie, na przystanku (5-ciu kolejnych) nie ma nikogo. Autobus staje, drzwi się otwierają na jakieś 10 s i ruszamy dalej...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Gdyby tego nie robił na kolejnych przystankach byłby za wcześnie.
Ale z drugiej strony w takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest dojechanie do najbliższego przystanku z zatoczką i poczekanie tej minuty czy dwóch aby wyrównać do rozkładu.

Tylko wówczas pewnie część ludzi by się skarżyła dlaczego autobusy nie zatrzymują się na przystankach które nie są 'na żądanie".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

defekator, wiesz co, mnie najbardziej wkurzało wietrzenie autobusu.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Większość autobusów ma komputer, który zapisuje z jaką prędkością jechał kierowca, w którym miejscu i o której godzinie zostały otwarte drzwi, opóźnienie albo "przyspieszenie". Dlatego otwierał drzwi mimo, iż nikogo na przystanku nie było. Nie chciał mieć problemów. Nawet jeżeli to był autobus niewyposażony w komputer, to w tej firmie jest tylu sprzedawczyków, że lepiej dmuchać na zimne.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Nie znam się na komunikacji miejskiej, ale moim zdaniem Miasto powinno otworzyć przystanki dla każdej firmy przewozowej, może za ewentualną opłatą na utrzymanie tych przystanków - ale każda firma powinna być tak samo traktowana.
Teoretycznie tak, ale tylko teoretycznie. Dlaczego?
Ponieważ, gdybyśmy np. pozwolili jeździć każdemu na najbardziej rentownej trasie (niech to będzie 9) to automatycznie tracimy z niej określone przychody, które utrzymują trasy deficytowe. Utrzymywanie tras deficytowych jest konieczne - ze względu na mieszkańców tam mieszkających.

Gdyby poddać transport publiczny grze rynkowej - w Tarnowie utrzymałoby się tylko kilka linii. Jak wytłumaczysz mieszkańcom os. Nauczycielskiego (i ich dzieciom), albo Krzyża lub Klikowej, albo mieszkańcom os. Legionów czy Kolejowego - że autobusu nie będzie bo się nie opłaca?!

Komunikacja publiczna to nie czekolada w sklepie, a specyficzny rodzaj "dobra" zwanego "dobrem publicznym". Koniec kropka.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jakub Kwaśny pisze: Gdyby poddać transport publiczny grze rynkowej - w Tarnowie utrzymałoby się tylko kilka linii. Jak wytłumaczysz mieszkańcom os. Nauczycielskiego (i ich dzieciom), albo Krzyża lub Klikowej, albo mieszkańcom os. Legionów czy Kolejowego - że autobusu nie będzie bo się nie opłaca?!

Nie wiem jak w reszcie tych miejsc ale wielu mieszkańców Krzyża jeździ do miasta prywatnymi busami - nie dość, że taniej to i jeżdżą częściej niż MPK

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Jakub Kwaśny, co to znaczy 'nierentowna trasa'? Może ona jest tylko nierentowna dla MPK, ale już dla normalnie zarządzanej firmy będzie opłacalne posłać tam 20 osobowego busa, a nie przegubowy autobus? Teraz miasto blokuje wejście prywatnych firm na przystanki mpk, bo ma zdychającą firmę, którą cały czas usiłuje reanimować. Tym sposobem liczba korzystających z transportu publicznego stale się zmniejsza. Ludzie odchodzą od transportu publicznego, bo widzą jego nędzę i brak jakiejkolwiek wizji poprawy. Zarządzając tym sposobem transportem publicznym za kilka lat autobusy po prostu nie będą musieć jeździć - bo po co wozić powietrze?

Propozycja - może spróbujcie wpuścić na te 'nierentowne' trasy firmy prywatne - po prostu niech miasto ogłosi, że na danej linii mogą kursować busy i korzystać z publicznych przystanków. I poczekajcie kilka miesięcy.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

defekator pisze:
Jakub Kwaśny pisze: Gdyby poddać transport publiczny grze rynkowej - w Tarnowie utrzymałoby się tylko kilka linii. Jak wytłumaczysz mieszkańcom os. Nauczycielskiego (i ich dzieciom), albo Krzyża lub Klikowej, albo mieszkańcom os. Legionów czy Kolejowego - że autobusu nie będzie bo się nie opłaca?!

Nie wiem jak w reszcie tych miejsc ale wielu mieszkańców Krzyża jeździ do miasta prywatnymi busami - nie dość, że taniej to i jeżdżą częściej niż MPK
A to dziwne bo ja w Krzyżu mieszkałem 25 lat i za mojej kadencji jeździł jeden BUS, który po miesiącu czasu przestał kursować. Mieszkałem przy ul. Krzyskiej.
Ja nie wiem co wy macie z tymi BUS-ami. Przecież to jest totalna porażka. Ja kilka razy z Wojnicza do Tarnowa myślałem że już nie dojadę. Miejsca dla ludzi o max. 160 cm wzrostu, chodzi o siedzenia. Nie ma gdzie zakupów położyć. A teraz weź wejdź do BUS-a z małym dzieckiem i wózkiem.
Wejdzie 20 osób i nie ma czym oddychać, bo okna bez szybek ponieważ kiedyś była klima. Zapytajcie ludzi z co jeżdżą do Brzeska z Tarnowa czy jest im super zaj* w BUS-ie. Polecam lato i upały po 30 stopni w BUS-ie sama przyjemność, zwłaszcza zapachowa.

ODPOWIEDZ